Skawina przystąpiła do kampanii "Solidarni z Seniorami - Razem Damy Radę"

16-07-2020

Celem akcji jest zwiększenie świadomości społeczeństwa dotyczącej sytuacji seniorów w dobie pandemii koronawirusa, a przede wszystkim wsparcie odizolowanych od świata seniorów w naszym kraju poprzez pomoc, rzetelną informację, edukację i aktywizację.

Ogólnopolska kampania "Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę" obejmuje następujące działania:

1) Głos Seniora TV
Projekt polega na produkcji, promocji i emisji specjalnych materiałów filmowych dedykowanym seniorom. Są to porady i wywiady ze specjalistami, ekspertami, a także programy rozrywkowe (porady geriatry, kardiologa, psychologa czy Rzecznika Praw Pacjenta).

2) Zakupy dla seniora
Akcja zakłada promowanie pomocy sąsiedzkiej i międzypokoleniowej. Media partnerskie promują akcję "Zrób zakupy dla seniora", zachęcając do wydruku plakatu organizatora akcji, wpisaniu swojego numeru telefonu i zadeklarowania gotowości do pomocy seniorom (np. zrobienie zakupów, w tym leków, wyprowadzenie psa, porozmawianie przez telefon) w dobie pandemii koronawirusa.

3) Wysyłka pocztowa Pakietów Wsparcia
Organizatorzy akcji docierają do seniorów nie tylko online, ale także wysyłają pocztą Pakiety Wsparcia. Mają one dotrzeć bezpośrednio do domu seniora lub do organizacji i gmin, które deklarują ich redystrybucję bezpośrednio do swoich seniorów. Pakiet aktywizująco-edukacyjny zawiera m.in.: Ogólnopolski Magazyn Głos Seniora, książkę Mistrza Sobiesława Zasady, maseczkę ochronną, środki higieniczne SENI oraz materiały edukacyjne m.in. Niezbędnik Seniora od MRPiPS, informator dot. praw pacjenta oraz ostrzeżenia przed oszustwami.

Jeżeli chcecie otrzymać Pakiet Wsparcia dla Seniora, skontaktujcie się z organizatorem akcji: Fundacją Manko - Głos Seniora. Możecie zrobić to mailowo: kontakt@manko.pl lub telefonicznie (12) 429 37 28

4) Szyjmy razem maseczki dla seniorów i szpitali
W ramach aktywizacji i wsparcia seniorów organizatorzy prowadzona jest akcja "Szyj z nami maseczki dla seniorów i szpitali". Do seniorów są wysyłane materiały, które mają zachęcić do szycia maseczek. Następnie są one dystrybuowane do potrzebujących seniorów, szpitali, Domów Pomocy Społecznej i gmin.

6) Stop Korona – Oszustwom
W trosce o bezpieczeństwo seniorów prowadzona jest akcja pt. "Stop Korona-Oszustwom" w ramach trwającej kampanii "Stop manipulacji – nie daj się oszukać!". Celem akcji jest zwiększenie świadomości w temacie zagrożenia różnego typu oszustwami w trakcie pandemii wśród osób starszych. W ten sposób seniorzy są przestrzegani przed manipulatorami i informowani, jak nie dać się oszukać.

Dodatkowe informacje znajdziecie na stronie Stowarzyszenia Manko - Głos Seniora, które jest organizatorem kampanii. Szczegóły tutaj.

Źródło: BB / Głos Seniora