Ciągi pieszo-rowerowe. Odpowiadamy na pytania i uwagi 4

28-07-2020

Wokół ciągów pieszo-rowerowych na terenie naszej Gminy nagromadziło się wiele mitów. Że są niebezpieczne, zbyt szerokie, zrobione ze złego materiału lub… zwyczajnie niepotrzebne. Uważnie Was słuchamy i odpowiadamy na najczęściej pojawiające się uwagi odnośnie CPR-ów.

CPR-y są źle wykonane, na łączeniach pojawiły się “progi zwalniające”, które zmniejszają komfort jazdy
CPR-ty to naprawdę wielka inwestycja i faktycznie nie wszędzie jest wykonana idealnie. My również widzimy niedoskonałości i reagujemy na nie. Inwestycja w mieście Skawina jeszcze się nie zakończyła. Prace wciąż trwają i jednym z ich elementów są poprawki. Wykonawca na bieżąco usuwa te wybrzuszenia. Zdajemy sobie sprawę, że są one niekomfortowe i utrudniają jazdę. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by wszystkie "progi zwalniające" zostały usunięte.

Zdewastowano zieleń
To nie jest prawda. CPR-y powstają w taki sposób, by zachować jak najwięcej zieleni. Tam, gdzie blisko chodnika rosną drzewa, stosuje się miejscowe przewężenia. Tak jest w przypadku ulic: Żwirki i Wigury oraz Korabnickiej. Zachowaliśmy drzewa na Radziszowskiej i Tynieckiej. Oszczędzono lipy przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, ominięto też brzozę wzdłuż ulic Ogrody i 29-go Listopada. Nietknięte pozostało wielkie drzewo w Radziszowie.  Zadbaliśmy nie tylko o drzewa, ale też o krzewy. Przesadzaliśmy je albo zastosowaliśmy nasadzenia zastępcze, tak jak na ulicy Wesołej lub Konstytucji 3 Maja.

Skawina jest gminą przyjazną mieszkańcom i środowisku. Drzewa dają cień, poprawiają jakość powietrza, a spacer lub jazda na rowerze zawsze są przyjemniejsze, gdy wokół nas jest zielono. Dbamy o to, by zieleni było jak najwięcej.

Zachęcamy też do obejrzenia cyklu filmów dotyczących najczęściej pojawiających się pytań i uwag dotyczących ciągów pieszo-rowerowych. "CPR-y fakty i mity" znajdziecie tutaj.

Źródło: BB