Kolejny potwierdzony przypadek i zmiana formy przekazu

13-08-2020

Sierpień to miesiąc, w którym odnotowano w naszej Gminie najwięcej nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem od początku pandemii. Rozumiemy, że pojawiają się różne emocje związane z przekazywanymi przez nas informacjami oraz aktualnymi danymi. Od dnia dzisiejszego zmieniamy formę przekazu.

Sytuacja epidemiczna na terenie Gminy Skawina będzie przedstawiana na stronie, gdzie zbieramy dla Państwa wszystkie aktualne i potwierdzone informacje oraz oficjalne komunikaty: https://bit.ly/2DUIAmc, za pomocą infografiki z danymi liczbowymi. Źródłem naszych informacji jest Starostwo Powiatowe w Krakowie, monitorujące sytuację na podstawie danych przekazanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Tym samym rezygnujemy z publikacji artykułów o kolejnych potwierdzonych przypadkach.

Pamiętajcie, że problem pandemii dotyczy nas wszystkich. Najbardziej narażone na powikłania są osoby starsze i schorowane. Dlatego prosimy Was o rozsądek i odpowiedzialne podejście. Zalecamy więc, by w miarę możliwości powstrzymać się od wydarzeń, w których bierze udział większa ilość osób.

Niezmiennie prosimy o przestrzeganie zaleceń nie po to, żeby utrudniać Państwu codzienne funkcjonowanie, lecz by nie dochodziło do tak gwałtownych wzrostów zachorowań.

Zalecenia służb sanitarnych:

• Dbanie o higienę, częste i dokładne mycie rąk
  • Zakrywanie ust i nosa
  • Zachowanie 1,5-metrowej odległości od innych
  • Unikanie dużych skupisk ludności

Zachęcamy do śledzenia aktualizowanego na bieżąco artykułu dotyczącego koronawirusa w Gminie Skawina.

Źródło: PSW/BZK