Kraków w żółtej strefie

28-08-2020

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że Kraków znalazł się w żółtej strefie na mapie zakażeń koronawirusem. To bardzo ważna informacja dla mieszkańców naszej Gminy. Część z Was pracuje w Krakowie lub regularnie odwiedza stolicę Małopolski, dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie wizyty w Grodzie Kraka.

Ministerstwo Zdrowia podzieliło powiaty w Polsce na 3 strefy: zieloną, żółtą oraz czerwoną. Tym kolorom odpowiadają zasady reżimu sanitarnego. Gmina Skawina znajduje się w strefie zielonej i obowiązują tutaj takie zasady, jak w większości kraju. Kolor żółty, którym na mapie zakażeń koronawirusem oznaczony został Kraków oznacza, że zostają w nim wprowadzone dodatkowe ograniczenia.

Obostrzenia obowiązujące w strefie żółtej:

• w wydarzeniach kulturalnych uczestniczyć może maksymalnie 25 procent widowni, na otwartej przestrzeni limit wynosi 100 osób
  • w wydarzeniach sportowych uczestniczyć może maksymalnie 25 procent widowni
  • w weselach i innych uroczystościach rodzinnych może brać udział maksymalnie 100 osób
  • w lokalach gastronomicznych może przebywać 1 klient na 4 metry kwadratowe
  • w siłowniach może przebywać 1 klient na 7 metrów kwadratowych
  • w sklepach, marketach, transporcie publicznym lub w salonach fryzjerskich wszystko pozostaje bez zmian

Obostrzenia w Krakowie wejdą w życie od 29 sierpnia. Szczegółowe informacje dotyczące zasad panujących w poszczególnych strefach znajdują się tutaj.

Źródło: BB