8°C

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ekologicznie = praktycznie. Piąty konkurs video dla mieszkańców Gminy Skawina

Ekologicznie = praktycznie. Piąty konkurs video dla mieszkańców Gminy Skawina

16-09-2020

Czy wiecie, że można być zarówno ekologicznym jak i praktycznym? Ogrzewanie domu gazem jest prostsze niż węglem, a segregowanie śmieci nie jest wcale takie trudne! Chcemy Wam to pokazać, dlatego zorganizowaliśmy cykl konkursów video: ekologicznie = praktycznie.


Pokażcie nam to!

Chcemy dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców naszej Gminy i przekonać ich, że ekologicznie = praktycznie. Potrzebujemy do tego Waszej pomocy! W Gminie Skawina mieszka wielu utalentowanych ludzi, którzy rozumieją, jak ważna jest obecnie ekologia. Dlatego ogłaszamy konkurs video: ekologicznie = praktycznie, który odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, Norberta Rzepisko. Zakłada on tworzenie filmów video przez mieszkańców Gminy Skawina na tematy związane z ekologią. Wykorzystamy je w kampaniach informacyjnych zachęcających między innymi do wymiany "kopciucha", niespalania śmieci, czy segregacji odpadów.


Mieszkańcy wiedzą najlepiej

Dlaczego prosimy Was o pomoc? Bo to właśnie Wy najlepiej wiecie, jak być ekologicznym i praktycznym. I to w naszym wspólnym interesie leży, by w naszej Gminie powietrze było czyste, a śmieci znajdowały się tam, gdzie ich miejsce. Możecie też sprawdzić się w realizacji filmów video, spotkać się i zrobić coś razem.

Oczywiście nie ma nic za darmo i za najlepsze, najbardziej pomysłowe filmy przygotowaliśmy nagrody. To vouchery do wykorzystania w Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Lubicie chodzić na basen, uprawiać sport, korzystać z sauny lub jeździć na wycieczki? Za te wszystkie przyjemności możecie zapłacić właśnie voucherem CKiS!


Temat piątego konkursu: Dbam o środowisko - wybieram ekologiczny transport indywidualny.
Tematem piątego konkursu jest nakręcenie video, w którym wyjaśniacie, dlaczego warto wybrać ekologiczne środki transportu. Może być to wywiad, vlog, piosenka lub reportaż. Forma jest dowolna, zdajemy się na Waszą kreatywność! Jest jeden warunek: video nie może być dłuższe niż 5 minut. Na przesłanie nam filmu macie czas do 5 października.

Video opublikujcie na Youtube, Dysku Google lub innej platformie umożliwiającej odtwarzanie filmów bez konieczności ich pobierania. Link do video prześlijcie nam na adres e-mail: konkurs@gminaskawina.pl. Gdy termin nadsyłania prac dobiegnie końca, komisja wyłoni 3 najlepsze filmy. Odezwiemy się do ich autorów i zaprosimy po odbiór nagrody:

  • 1 miejsce - voucher CKiS na kwotę 500zł
  • 2 miejsce-  voucher CKiS na kwotę 300 zł
  • 3 miejsce - voucher CKiS na kwotę 150 zł

Zainteresowani? Chwytajcie za kamerę, smartfona lub aparat z funkcją nagrywania video i stwórzcie film, w którym pokazujecie, dlaczego warto wybrać ekologiczne środki transportu. Pokażcie, że ekologicznie = praktycznie!

Wciąż możecie wziąć udział w czwartym etapie konkursu. Temat: Prąd za darmo - co to jest fotowoltaika? Śpieszcie się, bo zostało mało czasu, termin to 21 września.

Pełną ofertę Centrum Kultury i Sportu w Skawinie znajdziecie tutaj. Szczegóły dotyczące konkursu przeczytacie w regulaminie, który znajduje się w załączniku pod artykułem.

Konkurs jest finansowany w ramach  "Projekt zintegrowany LIFE w zakresie wdrażania Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosferze - LIFE 14 IPE PL 021/LIFE IP MAŁOPOLSKA"


W razie dodatkowych pytań, zachęcamy do kontaktu z:

  • Krzysztof Szulada -  inspektor,  ekodoradca (projekt LIFE),
    e-mail:    ekodoradca@gminaskawina.pl,    tel.:  12 2770 168, kom.: +48 789 204 751,  pok. 3

Źródło: BB

« Powrót

Drukuj

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie

Rynek 1, 32-050 Skawina

Tel. centrala: +48 12 277 01 00

Fax +48 12 277 01 10

urzad@gminaskawina.pl

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 17.00
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 14.30

© 2009 by UMIG Skawina. Aplikacje internetowe i tworzenie stron WWW by ESC SA.