Wsparcie dla firm z Centrum Business in Małopolska

20-10-2020

Centrum Business in Małopolska to wspólna inicjatywa Województwa Małopolskiego, Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA oraz Krakowskiego Parku Technologicznego sp. z o.o. - podmiotów, które w sposób ciągły i efektywny promują markę gospodarczą „Business in Małopolska”.

Głównym zadaniem Centrum Business in Małopolska jest obszar informacji – ma ono pełnić rolę front office instytucji partnerskich oraz kreować właściwy wizerunek polityki gospodarczej Małopolski.

Punkt one-stop-shop

Centrum Business in Małopolska oferuje zintegrowany system obsługi inwestorów oraz eksporterów, mając zawsze na względzie jak najmocniejsze wsparcie potencjału gospodarczego Małopolski. Centrum dzięki aktywnej polityce promocyjnej dostarcza aktualności w zakresie działalności eksportowej oraz inwestycyjnej, bieżące informacje o Małopolsce i gospodarce regionu, a także raporty branżowe w zakresie działalności eksportowej.

Centrum prowadzi bieżącą obsługę informacyjną przedsiębiorców o zewnętrznych źródłach dofinansowania działalności inwestycyjnej oraz eksportowej.

Wsparcie inwestycji

Centrum Business in Małopolska jest miejscem oferowania kompleksowej pomocy  w procesie inwestycyjnym. W jednym miejscu podejmowane są działania mające na celu kompleksowe przygotowanie oferty inwestycyjnej regionu Małopolski. Głównym zadaniem jest wspieranie inwestorów zarówno zagranicznych, jak i krajowych zainteresowanych lokowaniem nowych inwestycji na terenie Małopolski czy też poszerzaniem swojej dotychczasowej działalności. Działania proinwestycyjne są realizowane w dużej mierze na bazie zawartej z Polską Agencją Inwestycji i Handlu SA umowy o prowadzenie Centrum Obsługi Inwestora.

Wsparcie eksportu

Centrum Business in Małopolska promuje ponadto małopolski biznes oraz posiada wiedzę i doświadczenie by pomóc regionalnym  przedsiębiorcom zaistnieć na rynkach zagranicznych. Wspieranie eksportu i ekspansji zagranicznej małopolskich przedsiębiorstw przyświeca realizowanym i planowanym działaniom takim jak: organizowane misje gospodarcze, warsztaty, szkolenia itp. W tym zakresie Centrum Business in Małopolska współpracuje z Polską Agencją Inwestycji i Handlu SA oraz prowadzonymi przez nią Zagranicznymi Biurami Handlowymi zlokalizowane na całym świecie.

Centrum Business in Małopolska oferuje:
  • bieżącą obsługę informacyjną przedsiębiorców o zewnętrznych źródłach dofinansowania działalności gospodarczej;
  • promocję małopolskiego potencjału inwestycyjnego poprzez m.in.  bieżącą obsługę informacyjną przedsiębiorców, udział  w międzynarodowych targach inwestycyjnych, publikacje, szkolenia dla jednostek samorządu terytorialnego, prowadzenie bazy nieruchomości inwestycyjnych;
  • wsparcie eksportu małopolskich przedsiębiorstw poprzez m.in. organizację targów, misji gospodarczych, warsztatów i szkoleń, poszukiwania odbiorców produktów i usług, konsultacje, wydawnictwa;
  • budowanie międzynarodowej marki gospodarczej Małopolski poprzez prezentacje, udział w konferencjach i wydarzeniach o randze międzynarodowej, wydawnictwa oraz publikacje w mediach.

Centrum Business in Małopolska jest bazą wiedzy i dostawcą informacji w zakresie możliwości wsparcia działalności inwestycyjnej i eksportowej, wskazywania możliwości wzrostu w przygotowywaniu opracowań umożliwiających rozszerzenie portfela kontrahentów – służą temu m.in. specjalistyczne raporty, analizy i opracowania zamieszczane na stronie www.businessinmalopolska.pl.

Zespół pracowników Centrum Business in Małopolska:

Siedziba Centrum Business in Małopolska:

ul. Podole 60 (budynek Krakowskiego Parku Technologicznego)
30-394 Kraków, tel. + 48 12 620 91 40; contact@businessinmalopolska.pl
poniedziałek-piątek 7.30 – 15.30

Ulotka informacyjna:  KLIKNIJ TUTAJ.

Źródło: CeBiM