18°C

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Szczepienie przeciwko COVID-19 - rejestracja

Szczepienie przeciwko COVID-19 - rejestracja

14-01-2021

15 stycznia rozpocznie się rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów powyżej 80. roku życia. 22 stycznia zapisać będą mogły się osoby, które ukończyły 70 lat. Szczepienia rozpoczną się 25 stycznia. Zapisy prowadzone są na kilka sposobów:                                     

1. Skontaktować się z całodobową i bezpłatną infolinią NFZ. Może to zrobić ktoś z rodziny. Numer infolinii: 989.

Wystarczy podać pesel seniora oraz numer komórkowy (może być to numer kogoś z rodziny). Po rejestracji na podany numer telefonu przyjdzie SMS z potwierdzeniem terminu szczepienia. W ten sposób można zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego materiału video, w którym pokazane jest jak zarejestrować się przez infolinię NFZ. TUTAJ.


2. Rejestracja elektroniczna poprzez Internetowe Konto Pacjenta.

Ten sposób rejestracji dla większości seniorów może być nierealny. Dlatego gorąco zachęcamy dzieci oraz wnuki, by zrobiły to za najstarszych członków rodziny.

System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko podanego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie odpowiadał albo ze strony szczepionego będzie wola, by zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – jest taka możliwość. Wystarczy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i wskazać dogodną datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rejestracji, na wskazany numer telefonu przyjdzie powiadomienie SMS z potwierdzeniem terminu oraz miejsca szczepienia.

Skorzystanie z tej formy rejestracji wymaga posiadania Profilu Zaufanego. Jak go założyć? Wyjaśniamy TUTAJ. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego video, które pokazuje jak zarejestrować się za pomocą Internetowego Konta Pacjenta. TUTAJ.


3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień.

W Gminie Skawina funkcjonowały będą 3 punkty szczepień. Część z nich uruchomiła specjalną dedykowaną infolinię służącą tylko i wyłącznie zapisom na szczepienia.

WAŻNE! Prosimy dzwonić pod podane poniżej numery telefonu. Dzięki temu nie utrudnicie kontaktu pacjentom chcącym porozmawiać z lekarzem w sprawie innej niż szczepienia:

 • Przychodnia Zdrowia Skawina sp. z. o. o. ul. Popiełuszki 2a, Skawina
  Infolinia: 12-276-82-77, 12-276-12-22
 • Solmedica Mateusz Potempa, ul. Popiełuszki 17a, Skawina
  Numer telefonu: 694-207-141
 • Praktyka Lekarzy Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ośrodek Zdrowia s.c. Wola Radziszowska 590
  Dedykowana infolinia: 12-275-40-20
 • Ewa Krystyna Zuch Lekarz, ul. Korabnicka 7a, Skawina
  AKTUALIZACJA - Punkt szczepień Dr Zuch nie zostanie otwarty. Zarejestrować się można w pozostałych trzech miejscach.

Zapisać się na szczepienie w powyższych placówkach można telefonicznie lub przychodząc osobiście do poszczególnych punktów. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

Terminy szczepień w Przychodni Zdrowia Skawina zostały przywrócone, a wszystkie otrzymane SMS-y o odwołaniu szczepienia są nieważne.

UWAGA: adresy lub numery telefonów mogą różnić się od tych podawanych na mapie punktów opublikowanych na stronach rządowych TUTAJ. Różnice wynikają z tego, że jesteśmy w bezpośrednim kontakcie ze skawińskimi placówkami medycznymi i dzięki temu możemy szybko publikować najnowsze informacje.


Zarejestrowałem się. Co dalej?

Kiedy nadejdzie termin, należy udać się do punktu szczepień. Na miejscu pacjent przejdzie kwalifikację do szczepienia, a następnie – samo szczepienie przeciw COVID-19. Kwalifikacja będzie odbywała między innymi poprzez wypełnienie kwestionariusza. Zachęcamy, aby wydrukować go i wypełnić przed przyjściem do punktu szczepień. Dzięki temu cały proces będzie przebiegał sprawniej, a liczba osób w kolejce zmaleje. Kwestionariusz znajduje się w załączniku na dole artykułu.

Rejestracja na kolejną dawkę odbędzie się w punkcie szczepień podczas pierwszej wizyty. Nie trzeba po raz kolejny dzwonić na infolinię lub umawiać się przez stronę internetową.

Apelujemy o pomoc seniorom w rejestracji na szczepienia! W niemal każdym przypadku można zrobić to za nich.


Co z osobami, których sytuacja życiowa nie pozwala samodzielnie dostać się do punktu szczepień?

Dla mieszkańców naszej Gminy zostanie zorganizowany transport do poszczególnych punktów szczepień. Warunkiem uzyskania takiego wsparcia jest:

 • aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z powyższymi schorzeniami
 • samotność, brak możliwości zapewnienia transportu przez najbliższych oraz podeszły wiek

Osoby, które spełniają powyższe wymogi i chcą skorzystać z dowozu, powinny zgłosić to na etapie rejestracji. Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc do koordynatora:

 • 668-414-642

Numer telefonu czynny jest:

 • Poniedziałek 8.00 - 19.00
 • Wtorek 7.30 - 19.00
 • Środa 7.30 - 19.00
 • Czwartek 7.30 - 19.00
 • Piątek 7.30 - 19.00

Pod tym numerem nie są prowadzone zapisy na szczepienia ani na dowóz. Służy on tylko i wyłącznie udzielaniu informacji na pytania związane z transportem.

Źródło: BB / gov.pl

Załączniki:

« Powrót

Drukuj

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie

Rynek 1, 32-050 Skawina

Tel. centrala: +48 12 277 01 00

Fax +48 12 277 01 10

urzad@gminaskawina.pl

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 17.00
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 14.30

© 2009 by UMIG Skawina. Aplikacje internetowe i tworzenie stron WWW by ESC SA.