26°C

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Akcja Pilnuj Drinka

Akcja Pilnuj Drinka

06-02-2008

  „Pilnuj drinka" - to hasło ogólnopolskiej kampanii społecznej Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Bierze w niej udział także Gmina Skawina.

Zamierzeniem akcji jest modelowanie postaw bezpiecznej zabawy wśród młodych ludzi oraz zwrócenie uwagi bywalców imprez i  dyskotek na coraz częściej występujący także w  Polsce problem dotyczący GHB - substancji potocznie zwanej pigułką gwałtu, która w procederze przestępczym dodawana jest do drinków  i napojów.

W tym celu w  komunikacji wykorzystuje się nośniki (plakaty) umiejscowione w lokalach gastronomicznych w całym kraju, w szczególności w toaletach. Plakaty przedstawiają dłoń wrzucającą tabletki do szklanki z  kolorowym napojem. Wybór specyficznej formy przekazu gwarantuje dotarcie do grupy celowej kampanii - ludzi młodych, prowadzących aktywny tryb życia, lubiących zabawę i  wyjścia na miasto z  przyjaciółmi. Grupa ta w  największym stopniu narażona jest na niebezpieczeństwo kontaktu z  GHB. Poza tym są to osoby trudno osiągalne za pomocą tradycyjnych mediów. Specyficzne umiejscowienie nośników w  toaletach - na wysokości wzroku, powoduje, że reklama jest w  zasadzie niemożliwa do zignorowania przez odbiorcę.

Na poziomie lokalnym koordynatorem akcji jest Pełnomocnik Burmistrza ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Zapobiegania Narkomanii. W ramach akcji zaproponowano współpracę właścicielom lokali gastronomicznych z terenu Miasta i Gminy Skawina. Kolorowe plakaty z logo akcji trafią do lokali gastronomicznych na terenie całej gminy. Na plakatach widnieje herb Naszej Gminy, jako partnera wspierającego akcję.

Warto podkreślić, że wszelkie zmiany w postawach i zachowaniach społecznych mogą dokonać się tylko wtedy, kiedy będą promowane i wspierane działaniami prowadzonymi w społecznościach lokalnych.

Wyrażamy nadzieję, że kampania odniesie sukces i co najważniejsze przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i modelowania postaw bezpiecznej zabawy wśród młodych ludzi.

Więcej na temat akcji na podstronie Przeciwdziałanie Alkoholizmowi i Zapobieganie Narkomanii.

Źródło: profilaktyka uzależnienień

« Powrót

Drukuj

Jakość powietrza

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie

Rynek 1, 32-050 Skawina

Tel. centrala: +48 12 277 01 00

Fax +48 12 277 01 10

urzad@gminaskawina.pl

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 17.00
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 14.30

© 2009 by UMIG Skawina. Aplikacje internetowe i tworzenie stron WWW by ESC SA.