Leki dla Przemyślan

14-11-2009

6 pudeł z lekami, które Skawina wysłała do Przemyślan, 11 listopada trafiły do szpitala. Późnym popołudniem podczas obchodów Święta Niepodległości, otrzymaliśmy pierwszy telefon. Trudno przekazać słowami emocje jakie towarzyszyły tej rozmowie, radość i wdzięczność. Odnieśliśmy również wrażenie, że jest to podziękowanie nie tylko za leki ale za pamięć. Nie pozostawiliśmy Przemyślan samym sobie.

Wsparcie

Mieszkańcy Przemyślan poczuli nasze wsparcie. W aptekach pustki, rząd Ukrainy pogrążone w chaosie, Przemyślany same nie radzą sobie z ciężką sytuacją – pomoc nadchodzi z Polski ze Skawiny. Liczy się gest. Choć nasza pomoc nie była wielka, czasem mała rzecz przywraca wiarę i nadzieję, że jakoś to będzie. Grunt, że nie jesteśmy sami.

Cały transport (PKP przewiozła dary za darmo) z pomocą medyczną jaką województwo małopolskie, w miniony weekend, wysłało na Ukrainę trafił do Lwowa. Lwów stał się swoistym centrum dystrybucji. Stąd wszystkie paczki, zgodnie z destynacją rozwożone są po regionie.

Podziękowania

Władze Przemyślan skierowały na ręce burmistrza Adama Najdera następuje podziękowania – podziękowania, które należą się wszystkim zaangażowanym:

Бургомістру
Міста і Ґміни Скавіна
п. Адаму Найдеру

Шановний Пане Бургомістр,

Від свого імені, від імені колективу та депутатського корпусу Перемишлянської міської ради а також всіх мешканців м.Перемишляни дозвольте висловити щиру вдячність Вам, очолюваному Вами колективу та всім мешканцям Міста і Ґміни Скавіна за надану нам гуманітарну допомогу ліками та лікарськими засобами.
        Ваша підтримка свідчить про те, що Ви та мешканці Міста і Ґміни Скавіна чудово розумієте ситуацію, яка склалася в нашому регіоні в зв»язку з епідемією грипу і не хочете залишатись осторонь даної ситуації.
        Високо цінуємо таку благодійну акцію, яка реально і суттєво зміцнила здоров»я та зберегла життя багатьох мешканців нашого міста. Ще раз дякуємо.

З повагою,

Перемишлянський
міський голова
П.С. БУЧОК

----------------------------

Szanowny Pan
Adam Najder
Burmistrz Miasta i Gminy Skawina

Szanowny Panie Burmistrzu,

Zwracam się do Pana w swoim imieniu, w imieniu kolektywu oraz korpusu deputowanych Rady Miejskiej miasta Peremyślany, w imieniu wszystkich mieszkańców miasta i pragnę złożyć jak najserdeczniejsze podziękowania Panu, członkom Rady Miejskiej oraz wszystkim mieszkańcom Skawiny, za otrzymaną przez nas humanitarną pomoc środków farmaceutycznych i higienicznych.
        Dobroczynna akcja, która Państwo nam okazaliście świadczy o tym, iż Pan i mieszkańcy Miasta i Gminy w pełni pojmujecie sytuację, która jest teraz w naszym mieście i w naszym Państwie w związku z epidemią grypy i nie chcecie zostać obojętne do danej sytuacji.
        Wysoko cenimy taką dobroczynną akcje, która realnie podtrzymała zdrowie i życie wielu mieszkańców naszego miasta. Jeszcze raz bardzo dziękujemy.

Z szacunkiem,

Mer m. Peremyślany