Światowy Dzień Pluszowego Misia w SP nr 1

01-12-2009

Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Paddington i wszystkie inne pluszowe misie, świętowały swoje urodziny 25 listopada. Pierwsze urodziny pluszowy miś obchodził w 1902 roku. Wówczas prezydent USA Theodore Roosevelt - zapalony myśliwy - podarował życie małemu niedźwiadkowi postrzelonemu podczas polowania. Prezydent, gdy ujrzał przerażone zwierzątko, natychmiast kazał je uwolnić.

Wydarzenie uwiecznił na rysunku Clifford Berryman. Rysunek ukazał się w gazecie „The Washington Post”. Obrazek natchnął sklepikarza z Brooklynu, Morrisa Mitchoma, imigranta z Rosji, do produkcji, za specjalnym pozwoleniem prezydenta, pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy.

Światowy Dzień Pluszowego Misia jest wspaniałym pomysłem. Organizowane są konkursy i festyny. Przedszkola, szkoły oraz biblioteki tego dnia łączą zabawę z nauką.Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Mimo upływu lat miś wciąż jest najlepszym przyjacielem każdego dziecka.

Pamiętając o tej niezwykłej roli przytulanki, już po raz drugi w Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie, nauczyciele bibliotekarze zorganizowali uroczyste obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia połączone z akcją „Cała Polska czyta dzieciom”. W tym dniu wszyscy uczniowie szkoły, jak też pracownicy przyszli ubrani na kolor żółty. Na spotkanie z bohaterami bajek uczniowie przynieśli swoje pluszowe misie.

Dzieci obejrzały prezentacje multimedialne: „Bohaterowie bajek i baśni – Misie” oraz „Urodziny Kubusia Puchatka”. Zaproszeni Goście czytali wybrane fragmenty książki: „Kubuś Puchatek” A.A. Milne. Rozstrzygnięto konkurs rysunkowy „Portret ulubionego misia”.