Kalendarium imprez

Teatr Maska zaprasza

07-12-2009

"Szaleństwo we dwoje" to kolejna propozycja aktorów Teatru "Maska", tym razem, na sobotnie popołudnie. Stałych bywalców i wszystkich miłośników skawińskiego teatru zapraszamy 12 grudnia na godz. 18.00 do Pałacyku Sokół.

O sztuce

Ona i On - od siedemnastu lat prowadzą wojnę z użyciem wszystkich dostępnych środków słownych, aby tylko upokorzyć partnera, a może raczej już przeciwnika. Oglądamy dwie osoby pochodzące jakby z różnych planet. Ona, wcielenie kobiecości, zranionej, zawiedzionej, prawdziwa harpia zdolna rozszarpać swego wroga, z którym dzieli wspólną klatkę. On próbuje narzucić sobie jakieś pozory rozumowania, nadużywa słów: logika, obiektywna prawda. Cała ta gra między nimi, pełna podstępów, bez litości i współczucia, rozgrywa się na tle wojny, która wkrótce zagrozi ich domowi.

O autorze

Eugene Ionesco (1909-1994) – awangardowy francuski dramaturg pochodzenia rumuńskiego, współtwórca teatru absurdu. W swoich utworach Ionesco wykorzystywał doœświadczenia nadrealizmu i psychologii współczesnej. Bohaterami jego sztuk są marionetkowe postaci poruszające się w absurdalnym œwiecie pełnym strachu i grozy. Sytuacje banalne, często przedstawione w komicznym œświetle, przeradzają się w tragedię. Farsa i parodia przeplata się z satyrą pełną okrutnych akcentów. Ionesco, posługując się czarnym humorem i groteską, pokazuje osaczenie i samotnoœść człowieka we współczesnym œwiecie.

Załączniki: