Zdumiewający sukces Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

12-01-2010

Zakończony w niedzielę, osiemnasty już finał akcji Jurka Owsiaka, w pięknej zimowej aurze, znów okazał się rekordowy. Przypomnijmy, że ubiegłoroczny, siedemnasty finał WOŚP zakończył się zebraniem kwoty 40 milionów złotych. Zadeklarowana obecnie kwota sięga 36 118 272,00 zł

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Pewne jest, że kwota ta wzrośnie, ponieważ do 20 lutego trwać będą orkiestrowe aukcje m.in. na serwisie: www.aukcje.wosp.org.pl  Na licytację jeszcze w tym tygodniu trafi piłka UEFA z podpisami znanych osobistości świata polityki i sportu (m.in. Platiniego, Barroso, Lubańskiego i Cieślika), osobiście zebranymi przez profesora Jerzego Buzka. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego oficjalnie przekazał ją na licytację w niedzielę wieczorem, odwiedzając katowicki finał WOŚP, który odbywał się pod Spodkiem.

WOŚP w Skawinie

Zespół szkół Ogólnokształcących im. Marii Skłodowskiej-Curie po raz VII włączył się w organizację finału. Jedyny w Skawinie sztab działał właśnie w liceum. Ponad 80 wolontariuszy - kwestowało na terenie Gminy Skawina oraz w Krakowie. Zebrano blisko 35 tysięcy złotych czyli o 9 tysięcy więcej niż przed rokiem. Dużym zainteresowaniem cieszyli się wolontariusze zwłaszcza po mszach świętych.

Pieniądze zbierane były nie tylko do puszek ale i na licytacjach podczas imprezy zorganizowanej przez Centrum Kultury i Sportu na Hali Widowiskowo-Sportowej. Tu przed licznie zgromadzoną publicznością występowały: dzieci ze skawińskich przedszkoli nr 1 i nr 2, zespoły taneczne tj. „Migotki", „Prestiż", „Jedynka", zespoły muzyczne „Oczy Prawdy", a także „Broken Glass" i „Audiomachina".