Jasełka uczniów Szkoły Podstawowej nr 1

21-01-2010

Dwukrotnie, 13 i 14 stycznia, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 przedstawiali w sali teatralnej kościoła p.w. Miłosierdzia Bożego w Skawinie, przygotowywane wiele miesięcy  jasełka. Ogromna ekipa młodych artystów złożona z chóru, tancerek, oraz oczywiście aktorów pod przewodnictwem i opieką pań:

Beaty Michorczyk, Ewy Kozłowskiej, Elżbiety Baran, Małgorzaty Skorus, siostry Agnieszki Bąk, Moniki Kowalczyk oraz Barbary Milc pokazała  oryginalną wersję narodzin Jezusa. Młodzi artyści prezentowali się najpierw przed swoimi rodzicami, potem przed kolegami ze szkoły, by zakończyć przedstawianiem dla zaproszonych gości. Było na co popatrzeć!

Przedstawienie zawierało duży ładunek dramatyczności: zapowiedź narodzin, komiczne sceny pasterskie, niesamowity, egzotyczny taniec na dworze okrutnego Heroda. Taniec ten wywołał zresztą gorący aplauz zachwyconej publiczności. Podziw wzbudzili też bogato ubrani Królowie, straszliwa śmierć z ogromną kosą oraz demoniczne sługi piekieł.

Wielka sympatie publiczności zdobyły także malutkie odtwórczynie roli Jezusa: Madzia i Marysia. Młodzi wykonawcy zachwycali bądź to talentem wokalnym i aktorskim, bądź urokiem osobistym i rozbrajającą wręcz naturalnością. Widać było, że większość z nich całkowicie utożsamia się z graną przez siebie postacią, w czym zasługa niemała znakomicie dobranych kostiumów.