22°C

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hej kolęda, kolęda...

Hej kolęda, kolęda...

22-01-2010

Pięknym akcentem rozpoczynającego się roku był Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek, organizowany już po raz trzeci przez Szkołę Podstawową nr 4 w Skawinie. W mroźny ranek 12 stycznia na gościnnej scenie Chrześcijańskiego Ośrodka Kultury im. św. siostry Faustyny przy parafii Miłosierdzia Bożego w Skawinie, wystąpiło ponad 150 dzieci z Oddziałów Przedszkolnych, które przyjęły zaproszenie organizatorów.


Grali artyści w strojach aniołów, pasterzy, a nawet rodzimych górali zachwycili zgromadzoną publiczność i jury konkursu. W tym dniu mogliśmy usłyszeć kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci z:

  • Przedszkola Samorządowego nr 2 w Skawinie,
  • Przedszkola Samorządowego w Radziszowie,
  • Przedszkola Samorządowego nr 6 w Skawinie,
  • Zespołu Placówek Oświatowych w Borku Szlacheckim,
  • Katolickiego Przedszkola
  • oraz gospodarzy - dzieci z Oddziału Przedszkolnego SP 4 w Skawinie.


Z roku na rok możemy obserwować nowe pomysły i aranżacje tradycyjnych kolęd i pastorałek. Dzieci śpiewają, tańczą, a nawet akompaniują sobie, wykorzystując wykonane samodzielnie instrumenty muzyczne. Konkurs brawurowo prowadziły pp. Renata Mlostek oraz Renata Bieńkowska, która od trzech lat z pełnym poświęceniem i sercem organizuje to przedsięwzięcie.
 

 

Z uwagi na wiek uczestników organizatorzy zadbali o chwilę z ruchem przy ulubionych piosenkach religijnych oraz słodki poczęstunek dla zaproszonych dzieci. Poziom występów był tak wysoki i wyrównany, że jury nagrodziło wszystkie grupy I miejscem.

 

Ogromną radość sprawiły dzieciom nagrody ufundowane przez UMiG w Skawinie, Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej w Krakowie oraz Radę Rodziców SP 4 w Skawinie. Patronat honorowy nad tegorocznym konkursem przejęli ks. Kanonik Włodzimierz Łukowicz oraz ks. Prałat Edward Ćmiel.

 

Już dzisiaj zapraszamy dzieci z Oddziałów Przedszkolnych do prezentacji w trakcie IV Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Do zobaczenia za rok!
 

« Powrót

Drukuj

Jakość powietrza

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie

Rynek 1, 32-050 Skawina

Tel. centrala: +48 12 277 01 00

Fax +48 12 277 01 10

urzad@gminaskawina.pl

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 17.00
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 14.30

© 2009 by UMIG Skawina. Aplikacje internetowe i tworzenie stron WWW by ESC SA.