Koncert "Hej, kolęda i ...karnawał"

Koncert  "Hej, kolęda i ...karnawał"

26-01-2010

25 stycznia, tradycyjnie już w ostatni poniedziałek miesiąca, odbył się w Pałacyku Sokół Koncerty z Akademią. Koncert zgromadził pełną salę melomanów. W programie znalazły się m.in.: "Moon river", "Sequedilla", "Somebody loves me", "W dzień Bożego Narodzenia", "Dumka Jadwigi".

Wykonawcami tego różnorodnego repertuaru byli:

• Katarzyna Oleś-Blacha – sopran, ukończyła z wynikiem celującym Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 2001 związana z Operą Krakowską, gdzie debiutowała w partii Królowej Nocy w Czarodziejskim flecie Mozarta. Współpracuje również z Operą Nova w Bydgoszczy, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Teatrem Wielkim w Łodzi oraz Operą na Zamku w Szczecinie. Ma w repertuarze role: Małgosi w Jasiu i Małgosi Humperdincka, Hanny w Strasznym dworze Moniuszki, Olympii w Opowieściach Hoffmanna Offenbacha, Rozyny w Cyruliku sewilskim Rossiniego, Adeli w Zemście nietoperza Straussa, a także partię solową w Mesjaszu Haendla. W swoim repertuarze ma też utwory oratoryjne Bacha, Purcella, Haendla, Mozarta, Orffa oraz pieśni Liszta, Straussa, Szymanowskiego, Strawińskiego.
  • Wiktoria Zawistowska – mezzosopran, jest studentką Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu ad. Marii Seremet oraz wydziału polonistyki o specjalności komparatystycznej UJ. Zdobyła II nagrodę w II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym in. Krystyny Jamróz w Kielcach.
  • Jacek Ozimkowski – bas-baryton, Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie organów prof. Andrzeja Bialki.
    W 1995 r. ukończył z wyróżnieniem studia wokalne pod kierunkiem prof. Wojciecha Jana Śmietany w Akademii muzycznej w Krakowie. Rozpoczął pracę w Akademii Muzycznej w Krakowie jako asystent profesora W. J. Śmietany. W 1995 r. wygrał europejski konkurs na stypendium firmy YAMAHA. W tym samym roku uzyskał dyplom Ministra Kultury i sztuki za szczególne osiągnięcia wokalne. Dokonał nagrań do Polskiego Radia i TV. Koncertuje w kraju i zagranicą. W roku akademickim 1997 do 1999 był asystentem prof. R. Karczykowskiego, tenora światowej sławy.
  • Kinga Staniszewska – wiolonczela, w ubiegłym roku ukończyła z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie wiolonczeli ad. Adama Klacka.
  • Renata Żełobowska-Orzechowska – fortepian, Absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu Prof. Ludwika Stefańskiego, laureatka XII Pianistycznego Konkursu Stypendialnego im. F. Chopina oraz konkursów wykonawstwa muzyki kameralnej. Uczestniczka międzynarodowych kursów mistrzowskich. Aktualnie - adiunkt AM w Krakowie, gdzie prowadzi klasę kameralistyki. Jej bogata działalność koncertową w kraju i za granicą (m. in. Szwecja, Włochy, Austria, Korea) obejmuje także udział w międzynarodowych festiwalach (m. in. kilka edycji „Międzynarodowego Festiwalu Klarnetowego” w Krakowie, festiwale: „Muzyka w Starym Krakowie”, „Międzynarodowa Akademia Bachowska Helmuta Rillinga” ze Stuttgartu).
  • Słowo, tradycyjnie już, Małgorzata Janicka-Słysz

Kolejne Koncerty z Akademią już niebawem, przypominamy w każdy ostatni poniedziałek miesiąca w Pałacyku Sokół można wziąć udział w muzycznej uczcie, zupełnie za dramo!