Policjanci i Strażnicy Miejscy odznaczeni

27-01-2010

27 stycznia 2010 r. podczas XL zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Skawinie, uhonorowani zostali funkcjonariusz Policji oraz Straży Miejskiej w Skawinie. Trafne wybory i szybkie decyzje uratowały zdrowie a być może i życie poszkodowanym. Burmistrz Adam Najder wręczając, listy gratulacyjne podziękował: Wadimowi Dybie - Komendantowi Powiatowej Policji w Krakowie, Arturowi Kasickiemu - Komendantowi Komisariatu Policji w Skawinie oraz Wacławowi Siudutowi - Komendantowi Straży Miejskiej w Skawinie, za wzorową pracę podwładnych.

Odznaczeni Funkcjonariusze:

• Starszy Sierżant Zbigniew Maślerz oraz Sierżant Dariusz Gawor:

w dniu 21 listopada 2009 roku, około godz. 9.45 na ul. Ogrody, funkcjonariusze zauważając wydobywający się dym z okna mieszkania na II piętrze bloku 26, podjęli niezwłocznie akcję ewakuacyjną. Dzięki szybkiej interwencji i powiadomieniu odpowiednich służb, szkody spowodowane pożarem zostały zminimalizowane, nie ucierpiał również żaden mieszkaniec bloku.

• Sierżant Patrucjusz Ujma oraz Sierżant Maciej Smołka:

w dniu 27 grudnia 2009 roku, z polecenia dyżurnego Komisariatu Policji w Skawinie, funkcjonariusze udali się w rejon mostu na rzece Skawinka, gdzie, jak otrzymali w zgłoszeniu, miał powiesić się mężczyzna. Niezwłoczne oswobodzenie oraz podjęta akcja reanimacyjna, nie dającego oznak życia mężczyzny, pozwoliła uratować mu życie. Kilkuminutowa akcje reanimacyjna przywróciła czynności życiowe.

• Młodszy Aspirant Paweł Piechota

Dzielnicowy rejonu służbowego nr 4 zajął, II miejsce w konkursie „Dzielnicowy Roku 2009” organizowanym w powiecie krakowskim. W konkursie głosy oddawali sami mieszkańcy. Funkcjonariusz brał udział w zatrzymaniu 20 osób poszukiwanych a 35 osób "złapał na gorącym uczynku".

• Starszy Inspektor Mariusz Jachimowski, Inspektor Edward Płonka oraz pracownik obsługi monitoringu Elżbieta Dubiel

ww. osoby w dniu 11 stycznia 2010 roku, po właściwej ocenie sytuacji i szybkiej interwencji uratowali życie i zdrowie gimnazjalistom, którzy po zażyciu środków odurzających, nieprzytomni znajdowali się w Parku Miejskim. Po ustaleniu stanu faktycznego przez interweniujący patrol, młodzi ludzie zostali przewiezieni radiowozem do stacji Pogotowia Ratunkowego, gdzie udzielono im pierwszej pomocy a następnie przewieziono do Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia i życia nastolatków była przede wszystkim mroźna pogoda.