4°C

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wyruszyli do Piranu promować Skawinę

Wyruszyli do Piranu promować Skawinę

29-07-2010

Punktualnie o 8.00 rano spod pomnika Kazimierza Wielkiego w Parku Miejskim w Skawinie czworo rowerowych zapaleńców wyruszyło w największą wyprawę ich życia. Przed nimi niemal 900 km przygody w siedmiu, zazwyczaj jednodniowych etapach, by w ostatnim dniu ich rowerowej wyprawy dotrzeć do miasta Piran – jednego z najpiękniejszych zakątków nad słoweńskim Adriatykiem. W ten sportowy sposób Artur Krzemień, Darek Klara, Adam Kawula i Agnieszka Poliszot postanowili promować Gminę Skawina.


Jeszcze do wczoraj wyprawa stała pod znakiem zapytania ze względu na trudną sytuację pogodową i zagrożenie powodziowe w Gminie Skawina. - Do ostatnich chwil wyczekiwaliśmy obiecanej w meteogramach poprawy. Jednak okazało się, że nijak się one mają do rzeczywistości. Już parę minut po 7.00 decyzja zapadła: dziś odpuszczamy - mówi główny organizator wyprawy, Artur Krzemień. - Najlepszym dowodem na to, że cała ta akcja to nie tylko nasz grymas jest fakt, że deszcz ostatnio nie oszczędza Małopolski. To już trzeci raz w tym roku został przekroczony stan alarmowy rzek w naszej gminie i to akurat w dzień naszego wyjazdu. To była trafna decyzja. Nie wiem czy istnieją ubrania które pozwoliły by nam w taką pogodę podróżować ale mam nadzieje, że nasze wytrzymają to co czeka nas dzisiaj - mówią uczestnicy wyprawy.

Po intensywnych opadach w nocy oraz deszczowym poranku, słońce zaświeciło dla uczestników wyprawy tuż przed odjazdem. W Parku Miejskim, obok pomnika Kazimierza Wielkiego przygotowane zostało kameralne pożegnanie, w którym uczestniczyli: rodzice podróżników, przedstawiciele Skawińskiego Stowarzyszenia Partnerstwa Miast oraz Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Stanisław Żak, który życzył uczestnikom wyprawy szczęśliwego powrotu oraz, żeby noga podawała!


Już niebawem kolejne relacje z wyprawy – zapraszamy na stronę Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie oraz na kierunekpiran.blox.pl.

 

ZAPRASZAMY  do obejrzenia galerii zdjęć

« Powrót

Galeria

Drukuj

Jakość powietrza

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie

Rynek 1, 32-050 Skawina

Tel. centrala: +48 12 277 01 00

Fax +48 12 277 01 10

urzad@gminaskawina.pl

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 17.00
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 14.30

© 2009 by UMIG Skawina. Aplikacje internetowe i tworzenie stron WWW by ESC SA.