Dotarli już do Nàmestova - „Kierunek Piran” 1 dzień

30-07-2010

Po wczorajszym kameralnym pożegnaniu w Skawinie (zobacz relację), wyruszyliśmy w górski etap do miejscowości Nàmestovo na Słowacji. Pierwsze 50 km pokonaliśmy bez Darka, który załatwiał w Krakowie ostatnie sprawy związane z ubezpieczeniem i do Suchej Beskidzkiej dojechał pociągiem. W momencie naszego przybycia już na nas czekał. W Suchej uziemiły nas problemy z kołem w rowerze Adama, ale dzięki temu mogliśmy zjeść smaczny obiad.

Kiedy uporaliśmy się z tymi pierwszymi problemami mogliśmy ruszać dalej. Najpierw dał nam się mocno we znaki podjazd w Lachowicach, a potem kolejny w Korbielowie. Na przejściu granicznym na liczniku mieliśmy już 100 km. Powoli robiło się chłodno i ciemno, a do Nàmestova było jeszcze ok. 20 km - na szczęście z góry.

Do Nàmestova dotarliśmy około 21.00.
Po krótkim poszukiwaniu „Ubytovania” trafiliśmy do niezłego pensjonatu i szybko trafiliśmy do łóżek. Był to adaptacyjny dzień, więc wybaczyliśmy sobie wszystkie opóźnienia, których narobiliśmy sobie, jeżdżąc na co dzień bez sakw. Wszyscy myśleliśmy, że będzie trochę lżej. Mimo wszystko jesteśmy dziś wypoczęci i szczęśliwi z tego, że możemy jechać dalej.

Dziś trochę popadało, ale prognozy są optymistyczne. Kończę pisać ten krótki tekst w tej drogiej kafejce (2 euro/h) i obiecuję, że następnym razem bardziej się postaram - teraz idziemy popływać w Jeziorze!

P.S. Byłbym zapomniał o naszym zadaniu! Poniżej zamieszczam fotki ze spotkania z przedstawicielem Mestskiego Úradu, u którego gościliśmy pod nieobecność Burmistrza. Bardzo miły Pan sprawdził nam pogodę na najbliższe dni i życzył szerokiej drogi. Powiedział, że oni tu mają tylko 8 tys. mieszkańców, a Skawina jest dużym i „peknym mestem”.

Poniżej zamieszczam obszerną galerię zdjęć.
Artur Krzemień
29 lipca 2010 r.

P.S. W prasie też już o wyprawie pisali - Dziennik Polski 30.07.2010 r. Ewa Tyrpa