4°C

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Györ - Celje: „Kierunek Piran” 5 i 6 dzień

04-08-2010

Węgierskie Györ jest bardzo pięknym miastem. Postanowiliśmy zostać tu do południa, dzięki czemu udało nam się zrobić kilka pamiątkowych zdjęć w porannym świetle. Za Györ zaczyna się prawdziwa węgierska prowincja - po lewej ciągną się nieskończone pola kukurydzy, z kolei po prawej pola słoneczników. Droga jest płaska i prosta. Wszystko to jest trochę nudne, ale kilometry łatwo lecą - nie to, co w górach.

Najdziwniejsze jest jednak to, że klucząc gdzieś po wioskach oddalonych od głównych dróg nie mogliśmy znaleźć sklepu, za to w każdej wiosce są przynajmniej trzy bary. Taka monotonia potrafi wprowadzić w trans. Mimo tego od czasu do czasu można natrafić na piękne widoki. Na zdjęciach jeziorko, które pozwoliło nam się ochłodzić w ten gorący dzień z dodatkową atrakcją: torem do wakeboardingu. Po tym etapie nocowaliśmy niedaleko Sárvár, w miejscowości Ostffyasszonyfa na campingu pewnej niemieckiej rodziny. Jedynie 12,5 euro za rozłożenie namiotu, super warunki i mały basen. [Sunshine-race-camp.com]. Nazwa wydawała mi się dziwna do poranka następnego dnia, gdy ujrzeliśmy ogromny tor do ścigania się na motocyklach. Rankiem dotarliśmy do miejscowości Sárvár. To jednocześnie bardzo fajne miasto i uzdrowisko  - zwłaszcza ze świetnymi gorącymi kąpielami. Przyjęto nas tam niezwykle gościnnie,  obdarowano materiałami promocyjnymi i zaproszono do kolejnych odwiedzin. Mieliśmy także okazję spotkać się z Kondora István, Zastępcą Burmistrza, z którym długo i kurtuazyjnie rozmawialiśmy o naszych miastach.

Niestety muszę kończyć na dziś pisanie - zamykają właśnie bibliotekę w Celje, z której piszę relację. Dokończę, jak tylko uda mi się dostać do internetu.

Artur Krzemień
3 i 4 sierpień 2010

« Powrót

Galeria

Drukuj

Jakość powietrza

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie

Rynek 1, 32-050 Skawina

Tel. centrala: +48 12 277 01 00

Fax +48 12 277 01 10

urzad@gminaskawina.pl

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 17.00
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 14.30

© 2009 by UMIG Skawina. Aplikacje internetowe i tworzenie stron WWW by ESC SA.