Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do danych teleadresowych
Pogoda ikona

3°C

Informacja dla osób niesłyszących i niedosłyszących
RODO

Jakość powietrza

Bardzo dobra

Legenda

Bardzo dobra
Dobra
Umiarkowana
Dostateczna
Zła
Bardzo zła
Brak danych
Czujnik GIOŚ PM10 NO2 SO2 C6H6
Ogrody, Skawina   -   18.15   9.86   0.82
Czujniki w Gminie Skawina PM10 PM2.5
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3 Partner

Menu

Otwarta szafa

zdjęcie lokalu gdzie jest realizowany projekt Otwarta Szafa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Skawinie w partnerstwie z Fundacją „Dar Serca” rozpoczął realizację projektu socjalnego pn. „Otwarta szafa”. Projekt ten jest adresowany do mieszkańców miasta i gminy Skawina i polega na przyjmowaniu odzieży i nieodpłatnym przekazywaniu jej osobom potrzebującym. 

„Otwarta Szafa” jest miejscem do którego można przynieść niepotrzebne ale jeszcze atrakcyjne rzeczy. Każdy z nas ma w szafie jakieś ubrania, ozdoby, książki, płyty czy przedmioty, które – choć w bardzo dobrym stanie – nie są przez nas używane. Możemy tchnąć w nie drugie życie! Może ktoś właśnie poszukuje takich rzeczy dla siebie lub swoich bliskich?

Często nie zdajemy sobie sprawy z problemów i potrzeb ludzi, których codziennie mijamy na ulicy, osiedlu czy klatce schodowej. W ramach projektu chcemy zwrócić mieszkańcom naszej gminy uwagę na to, że to co dla jednych jest niepotrzebne, dla drugich może być bardzo przydatne.

Dzieląc się odzieżą, zabawkami damy potrzebującym sygnał, że nie są sami, że są osoby, które chcą pomagać i to robią. Odzież i przedmioty, których nie używamy z różnych powodów, a zajmują nam miejsce w szafie mogą stanowić wsparcie dla osób potrzebujących. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do odwiedzenia „Otwartej szafy” i zostawienia w niej tego co chcieliby przekazać potrzebującym lub zabrania tego co sami potrzebują. Każdy kto chce się podzielić ciepłą odzieżą w dobrym stanie, może ją przynieść i zostawić; a osoby, które potrzebują ciepłych ubrań mogą je sobie zabrać (oprócz obuwia i bielizny osobistej przyjmowana jest również pościel, ręczniki, firany itp.). Zapraszamy do skorzystania z tej formy pomocy.

Punkt mieści się na ul. Korabnickiej - Placu Targowym w Skawinie, lokal nr 12 (obok lokalu ze zniczami). 
Czynny jest od poniedziałku do piątku, w godz.:

PONIEDZIAŁEK 13.00 - 17.00

WTOREK 13.00 - 17.00

ŚRODA 8.00 - 12.00

CZWARTEK 8.00 - 12.00

PIĄTEK 8.00 - 12.00