Podniesienie podatku od nieruchomości - wyniki głosowania

Za nami głosowanie dotyczące podwyżki podatku od nieruchomości. Nowa stawka miałaby być wyższa o 7 groszy za metr kwadratowy od dotychczasowej. Na Sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 9 grudnia, głosowano nad uchwałą w sumie 3 razy.

W trakcie pierwszego głosowania Rada Miejska zdecydowała o podniesieniu podatku od nieruchomości. Po głosowaniu jeden z Radnych zgłosił, że omyłkowo nacisnął zły guzik i zagłosował "za". Ten jeden głos przeważył nad tym, że uchwała została prawidłowo przyjęta, a stawki zostałyby podniesione.

Po głosowaniu Burmistrz Norbert Rzepisko podkreślił, że tak ważna dla wszystkich decyzja nie powinna zostać podjęta przez przypadek lub czyjś błąd. Kierując się uczciwością wobec mieszkańców oraz ich dobrem, zaproponował Radnym powtórzenie głosowania wiedząc, że podwyżka tym razem zapewne nie zostanie przyjęta.

Przewodnicząca Rady Miejskiej zgłosiła wniosek formalny o reasumpcję głosowania. Został on przyjęty i przystąpiono do ponownego głosowania nad projektem uchwały.

Tym razem w wyniku głosowania nastąpił remis, co oznacza, że uchwała nie została przyjęta. Dwójka Radnych zgłosiła, że źle oddała głos. Zarządzono kolejne głosowanie.

Wynikiem trzeciego, ostatniego głosowania ponownie był remis. Oznacza to, że uchwała nie została przyjęta, a stawki podatku od nieruchomości w 2021 roku pozostaną na dotychczasowym poziomie.

Z imiennymi wynikami każdego z głosowań można zapoznać się tutaj.

Źródło: BB