Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Skawina otrzyma 4 miliony złotych wsparcia w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Te pieniądze zostaną przeznaczone na rozbudowę sieci kanalizacyjnej Gminie. Dzięki temu znacznie wzrośnie komfort życia mieszkańców sołectw, którzy zyskają dostęp do kanalizacji.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych – impuls inwestycyjny dla samorządów w czasie pandemii
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19. To ogromny impuls inwestycyjny dla regionów. Gminy, powiaty i województwa w całej Polsce otrzymały już 6 mld zł w ramach pierwszego etapu programu. Dzięki temu samorządy mogły rozpocząć realizację ważnych inwestycji, m.in.  budowę i renowację dróg, modernizację i doposażenie szpitali oraz przychodni czy remonty szkół.

Drugi etap konkursu to kolejne 6 mld złotych na inwestycje ważne dla mieszkańców. To droga zrównoważonego rozwoju, który w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości.

W sumie Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych wypłaci jednostkom samorządu terytorialnego 12 mld złotych:

• 6 mld (środki trafiły latem do wszystkich gmin i powiatów w Polsce),
  • 6 mld (środki przydzielane w ramach konkursu – trzeba złożyć wniosek),

W tym:

• 4,35 mld (nabór do 30.09.2020 – właśnie rozstrzygnięty),
  • 1,65 mld (nabór ruszy wkrótce).

Źródło: BB / Małopolski Urząd Wojewódzki