Pierwsze spotkanie z serii warsztatów koncepcyjnych, poświęcone kształtowaniu komunikacji w rejonie ul. Łanowej i ul. Korabnickiej za nami. Z zainteresowanymi mieszkańcami, przede wszystkim Korabnik, spotkaliśmy się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w poniedziałek, 11  marca.

- Zanim przejdziemy do działania chciałbym Państwu serdecznie podziękować za obecność. Udział mieszkańców w pracach koncepcyjnych jest w mojej ocenie kluczowa. Zobaczmy zatem co zostało zapisane w "Planie Rozwoju Osiedla Korabniki na lata 2022-2030" czyli w dokumencie, który wypracowali mieszkańcy Korabnik. - mówił zastępca burmistrza Tomasz Ożóg.

Uczestnicy podczas pracy brali pod uwagę również  dane z  "Raportu mobilności uczniów zrealizowanego w ramach projektu URBACT Schoolhoods". Raport koncentruje się na sytuacji komunikacyjnej w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 1 oraz nr 4. Podzieleni na grupy pracowali na mapach,. Jakie zadania mieli do zrealizowania?
Zadanie polegało na wskazaniu obszarów problemowych ale na tym nie koniec ważnym elementem pracy była analiza rozwiązań problemów jakie sugerowali mieszkańcy.
Tym samym praca skupiła się na wypracowaniu wstępnych koncepcji, których celem jest poprawa mobilności w omawianym rejonie.

Wśród proponowanych zmian, mieszkańcy byli jednomyślni:

1. potrzeba modernizacji ul. Łanowej
  2. wprowadzenia jednokierunkowej organizacji ruchu na wybranych odcinkach
  3. budowy infrastruktury pieszo-rowerowej
  4. tworzenia nowych połączeń do ul. Korabnickiej
  5. stworzenie bezpiecznej komunikacji z przystankiem kolejowym Skawina - Jagielnia

Opinie i zaangażowanie mieszkańców są niezmiernie ważne dla rozwoju osiedla Korabniki
Dziękujemy na poświęcony czas i zaangażowanie w prace na rzecz rozwoju Gminy Skawina.

Źródło: RS