Mieszkańcy Gminy Skawina jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Ostatnie dwa i pół tygodnia i przyjęcie naszych przyjaciół zza wschodniej granicy, którzy uciekają przed bombami i mordercami prezydenta Putina pokazały, jak jesteśmy wielcy.

Dzisiaj na terenie naszej Gminy mamy około 1500 uchodźców. 1500 osób mieszkających u Państwa w domach oraz w punktach zbiorowych to ogromne wyzwanie. Niesiemy im pomoc wszelaką począwszy od jedzenia, przez ubrania i środki czystości, a skończywszy na psychologu dziecięcym. Kolejne tiry z pomocą humanitarną wyjechały ze Skawiny do Ukrainy. Pomagamy na każdy dostępny nam sposób.

Europa dzisiaj stanęła w takim miejscu historii, że nie wiemy, co będzie dalej. Musimy dać z siebie wszystko. Bardzo Państwu dziękuję za pomoc i proszę o jeszcze. Przed nami kolejne duże wyzwania, ale wiem, że przejdziemy przez to jak zawsze - razem.