Działając na podstawie §15 załącznika do uchwały nr XIII/168/15 Rady Miejskiej w Skawinie z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie przyjęcia „Zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych na terenie Gminy Skawina”, zmienionej uchwałą nr XXX/431/17 Rady Miejskiej w Skawinie z dnia 31 maja 2017 r. oraz uchwałą nr VI/61/19 Rady Miejskiej w Skawinie z dnia 27 marca 2019 r., Burmistrz Miasta i Gminy Skawina przedkłada raport z konsultacji społecznych w zakresie projektu „Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Gminy Skawina do 2030 roku”.

CEL I PRZEDMIOT KONSULTACJI SPOŁECZNYCH:

Podstawowym celem konsultacji społecznych było uzyskanie opinii mieszkańców, interesariuszy oraz jednostek opiniujących, na temat zapisów projektu Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Gminy Skawina do 2030 roku, w tym złożenie ewentualnych uwag bądź propozycji do zapisów przedłożonego dokumentu.

Przedmiotem konsultacji społecznych był projekt dokumentu „Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Gminy Skawina do 2030 roku”

ORGANIZACJA I PRZEBIEG KONSULTACJI SPOŁECZNYCH:

Konsultacje społeczne prowadzone były w formie:
  • pisemnej – poprzez przyjmowanie pisemnych uwag bądź wniosków z zastosowaniem formularza konsultacyjnego. Formularz można było pobrać ze strony www.gminaskawina.pl w zakładce „Konsultacje społeczne”, odebrać w siedzibie Wydziału Rozwoju i Strategii Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie lub do wypełnienia na zorganizowanych spotkaniach, przesłać pocztą elektroniczną na adres urzad@gminaskawina.pl, pocztą tradycyjną lub dostarczyć osobiście.
  • publicznych spotkań konsultacyjnych – poprzez organizację spotkań z mieszkańcami i interesariuszami.
W ramach konsultacji społecznych odbyło się 5 spotkań w następujących lokalizacjach:
− 03.10.2023 r. – Skawina, Świetlica na osiedlu Samborek;
− 03.10.2023 r. – Skawina, Sala Obrad Ratusza;
− 04.10.2023 r. – Grabie, Świetlica wiejska w Grabiu;
− 04.10.2023 r. – Krzęcin, Remiza OSP w Krzęcinie;
− 11.10.2023 r. – Rzozów, Remiza OSP w Rzozowie.
Dodatkowo dnia 10.10.2023 r. w Bibliotece Miejskiej w Skawinie odbyło się spotkanie z Radnymi Rady
Miejskiej w Skawinie.

WYNIKI KONSULTACJI:

Wyniki konsultacji znajdą Państwo w raporcie znajdującym się w poniższym załączniku.