Burmistrz Miasta i Gminy Skawina zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Gminy Skawina do 2030 roku.

Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Gminy Skawina (zwany także SUMPem – ang. Sustainable Urban Mobility Plan), to dokument, który przedstawia konkretny plan jak realizować politykę w zakresie systemu transportowego i mobilności w gminie, realizuje cele główne i operacyjne oraz przedstawia działania, które Gmina powinna realizować w ujęciu operacyjnym do roku 2030 i strategicznym do roku 2040.

Osoby zainteresowane tematyką objętą zakresem konsultacji mogą składać uwagi w okresie prowadzenia konsultacji społecznych, tj. w terminie od 28 września 2023 roku do 18 października 2023 roku:

Zgłaszanie uwag do projektu Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Gminy Skawina do 2030 roku, będzie możliwe w formie:

• pisemnej – poprzez przyjmowanie uwag z zastosowaniem arkusza konsultacyjnego stanowiącego załącznik nr 2 do niniejszego zarządzenia, poprzez złożenie pisemnych wniosków (z zastosowaniem wskazanego arkusza konsultacyjnego) w siedzibie tut. Urzędu, ul. Rynek 14, pok. 1, lub za pomocą poczty elektronicznej na adres urzad@gminaskawina.pl;
  • publicznych spotkań konsultacyjnych– spotkania konsultacyjne odbędą się w formie spotkań stacjonarnych z moderowaną dyskusję z członkami zespołu opracowującego dokument.

Harmonogram spotkań:

3 października 2023 - godz. 17.00, Świetlica na osiedlu Samborek, ul. Wojska Polskiego 29A, Skawina;

3 października 2023 - godz. 19.00, Sala Obrad Ratusza - Urząd Miasta i Gminy w Skawinie, Rynek 1, Skawina;

4 października 2023 - godz. 17.00, Świetlica wiejska w Grabiu, Grabie 11, Grabie;

4 października 2023 - godz. 19.00, Remiza OSP w Krzęcinie, ul. Słoneczna 11, Krzęcin;

11 października 2023 - godz. 18.00, Remiza OSP w Rzozowie, Rzozów 400, Rzozów

Projekt Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Gminy Skawina do 2030 roku wraz z formularzem zgłaszania uwag są dostępne do pobrania jako załącznik do niniejszego ogłoszenia, na stronie internetowej Gminy Skawina (www.gminaskawina.pl), w zakładce „Mieszkańcy” w podzakładce „konsultacje społeczne”, w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie oraz do wglądu w siedzibie Wydziału Rozwoju i Strategii, Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie ul. Rynek 12 I piętro, pok. 4, 32-050 Skawina.

Komórką odpowiedzialną za merytoryczny zakres przedmiotowych konsultacji jest Wydział Rozwoju i Strategii, Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, ul. Rynek 12 I piętro, pok. 4. tel. 12 277 01 78; email: mobilna@gminaskawina.pl;

Z przebiegu i wyników konsultacji sporządzony oraz opublikowany zostanie raport.

Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w konsultacjach poprzez zgłaszanie uwag do dokumentu oraz obecność na spotkaniach konsultacyjnych

Dodatkowych informacji udziela:

Michał Kędzierski