Publikacja Skawina z Inicjatywą - najlepsze projekty 2023 jest już dostępna, zapraszamy do zapoznania się z najlepszymi projektami i realizacjami jakich podjęły się skawińskie organizacje pozarządowe i grupy nieformalne.

Minął kolejny rok współpracy Gminy Skawina z organizacjami pozarządowymi i grupami nieformalnymi. Kolejny Program Współpracy został wypełniony konkretnymi działaniami, wydarzeniami, projektami, po raz kolejny wspólnie po partnersku pokazaliśmy, jak efektywnie można realizować zadania publiczne. Niezwykle trudno jest zebrać i opisać ogrom działań i aktywności jakie miały miejsce na terenie gminy, dlatego wybraliśmy 11 organizacji i grup nieformalnych, tych które w naszej opinii były najbardziej aktywne w 2023 roku.

Publikacja, którą oddajemy w Państwa ręce jest próbą podsumowania ogromnego potencjału, ogromu pracy, wysiłków, ale przede wszystkim zrealizowanych celów i osiągniętych rezultatów przez organizacje pozarządowe i grupy nieformalne z terenu naszej Gminy. W broszurze próbujemy uchwycić zapał, emocje, zaangażowanie, dążenie do zmiany w najbliższym otoczeniu. Mam nadzieję, że choć trochę byliśmy wstanie oddać ten niesamowity potencjał.

W 2023 r. w sposób szczególny chcieliśmy wyróżnić organizacje pozarządowe, które sięgnęły po granty zewnętrzne poza budżetem gminy. Pragniemy tym organizacjom serdecznie podziękować za zaangażowanie, kreatywność i odwagę w poszukiwaniu dodatkowych środków, które służą nam wszystkim, mieszkańcom naszej Gminy. A są to niemałe środki bo prawie półtora miliona złotych. Warto wspomnieć, że NGOs aplikowały do takich konkursów jak te organizowane przez Ministerstwo Kultury, Urząd Marszałkowski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Małopolski, LGD Blisko Krakowa w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, Erasmus,

Wyjątkowe podziękowania i słowa uznania kierujemy także do rozwijających się na naszym terenie grup nieformalnych. To nowa forma aktywności społecznej, która jeszcze kilka lat temu prawie nie istniała w naszej Gminie. Dzisiaj jest przynajmniej kilka grup, które z powodzeniem realizują ciekawe wydarzenia i projekty. Zachęcają nas do bliższego i różnorodnego obcowania z przyrodą, pomagają relaksująco pobujać się wśród drzew Parku Miejskiego, zaproszą na piknik sąsiedzki, warsztaty czy zbudują szafki do osiedlowej wymiany książek.

Zapraszamy do lektury i czerpania inspiracji od "tych najaktywniejszych" w 2023 roku!

Publikacja dostępna jest także z wersji papierowej, po odbiór zapraszamy do Wydziału Promocji, Sportu i Współpracy, Skawina, Rynek 12, II piętro.