logotyp Centrum Współpracy z Organizacjami pozarzadowymi

W ramach Centrum Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi uruchamiamy kolejną formę wsparcia dla naszych NGO, czyli bezpłatny dostęp do platformy meetingowej Zoom. Dostęp do platformy będą miały wszystkie organizacje pozarządowe działające w naszej gminie, będzie można z niej korzystać bezpłatnie, w celu prowadzenia spotkań wewnętrznych i innych działań organizacji.

W ramach COP zakupiona została odrębna licencja, dzięki której dostęp do konta będą miały wszystkie chętne organizacje z Gminy Skawina – konto będzie swoistą wirtualną salą szkoleniową dla organizacji. Przeprowadzenie przez organizację spotkania w programie wymaga wcześniejszej rezerwacji terminu. Dostępne terminy będą widoczne w kalendarzu. Obsługa spotkania znajduje się po stronie przedstawiciela NGO, a przy tworzeniu i obsłudze pierwszego spotkania zapewnione będzie wsparcie konsultantki Centrum Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. W przypadku organizacji, które mają większe trudności w korzystaniu z narzędzi online, to wsparcie będzie oczywiście odpowiednio dłuższe.

Dzięki dostępowi do platformy komunikacyjnej nasze NGO łatwiej zorganizują swoje działania online. Na ten moment bardzo niewiele ze skawińskich organizacji zdecydowało się zakupić dostęp do płatnych wersji tego typy narzędzi (w wersjach bezpłatnych jest limitowany czas spotkania, ograniczenia w ilości osób), co utrudnia prowadzenie spotkań online.

Aby skorzystać z platformy ZOOM, należy:

• sprawdzić dostępność wybranego terminu w kalendarzu COP: TUTAJ
  • wysłać wiadomość na adres cop@gminaskawina.pl z prośbą o rezerwację wolnego terminu;
  • przedstawiciel COP zweryfikuje dostępność platformy oraz możliwość obsługi wydarzenia w proponowanym przez NGO terminie;
  • w przypadku pozytywnej weryfikacji przedstawiciel COP utworzy spotkanie na platformie ZOOM, prześle zwrotnie link do wydarzenia oraz wprowadzi rezerwację do kalendarza COP;
  • ok. 15 minut przed terminem rozpoczęcia spotkania przedstawiciel COP uruchomi spotkanie i udostępni rolę gospodarza osobie z NGO prowadzącej dane spotkanie;

W sprawie dostępu do platformy i wsparcia technicznego zapraszamy do kontaktu z COP: cop@gminaskawina.pl oraz tel.: 535 879 423.

Więcej informacji o Centrum Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi: TUTAJ

Źródło: PSW