zdjęcie, punkt poboru wymazów

Od 1 grudnia punkt poboru wymazów na obecność koronawirusa zlokalizowany na parkingu typu park&ride obok dworca "Biblioteka Skawina" przy ul. Sikorskiego 18 w mieście Skawina będzie funkcjonował w innych godzinach.

Godziny otwarcia:

• Poniedziałek - 9:00 - 19:00
  • Wtorek - 9:00 - 19:00
  • Środa - 9:00 - 19:00
  • Czwartek - 9:00 - 19:00
  • Piątek - 9:00 - 19:00
  • Sobota - 9:00 - 15:30
  • Niedziela - 11:00 - 15:30

O tym czy punkt będzie czynny w Święta Bożego Narodzenia poinformujemy w odrębnym komunikacie.

Numer kontaktowy:

• 793-600-112

Punkt poboru wymazów na obecność koronawirusa pozwala w bezpieczny sposób sprawdzić, czy badana osoba może być chora na COVID-19. Mieszkaniec przez cały czas pozostaje w samochodzie - dzięki temu ma kontakt tylko i wyłącznie z osobą pobierającą wymaz, która ma na sobie strój ochronny oraz zachowuje wszystkie zasady reżimu sanitarnego.

W punkcie test na koronawirusa mogą wykonać wyłącznie osoby, które otrzymały zlecenie na tego typu badanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Osoba pojawiająca się w punkcie pobrań musi posiadać numer zlecenia. Nie obowiązuje rejestracja, badanie odbywa się w samochodzie. Wymazy pobierane są także od dzieci.

Chcesz wiedzieć więcej na temat sytuacji w naszej Gminie?
Zachęcamy do śledzenia regularnie aktualizowanego artykułu, w którym pojawiają się sprawdzone informacje na temat liczby zachorowań oraz nowych zasad walki z koronawirusem. Bezpośredni link tutaj. Artykuł znajdziecie na www.gminaskawina.pl w czerwonej zakładce "koronawirus wszystkie informacje" w lewym górnym rogu strony głównej.

Źródło: BB