Już od dziś rusza nabór wniosków do dwóch kolejnych otwartych konkursów ofert dla NGO w ramach „Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi…” na rok 2021. NGO działające na rzecz integracji europejskiej oraz organizujące różnego rodzaju aktywności dla osób w wieku emerytalnym zamieszkujących w gminie Skawina mogą składać wnioski o dofinansowanie swoich działań aż do 26 kwietnia 2021 r.

Konkursy z zakresu „Działalności na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijanie kontaktów i współpracy między społeczeństwami” oraz „Działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym” pierwotnie miały być ogłoszone jeszcze w styczniu. Niestety pandemia pokrzyżowała nasze plany również i w tej dziedzinie – zdrowie seniorów było zagrożone, a podróże zagraniczne były bardzo trudne do zorganizowania. Konkursy zostały odsunięte w czasie m.in. dlatego, by dać osobom starszym możliwość zaszczepienia się.

Niestety sytuacja wciąż nie jest pod kontrolą, dlatego też została podjęta decyzja o wydłużeniu naboru ofert konkursowych z trzech do pięciu tygodni. Dzięki temu skawińskie organizacje mają więcej czasu na zastanowienie się i dostosowanie planowanych przez siebie projektów w taki sposób, by można było je realizować zgodnie z aktualnymi obostrzeniami. Skróciliśmy również czas realizacji zadań (od 1 czerwca do 31 października), ponieważ bazując na zeszłorocznym doświadczeniu możemy założyć, że w tym właśnie okresie liczba nowych zachorowań będzie niższa.

Szczegółowe informacje na temat naborów:

  • „Działalność na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijanie kontaktów i współpracy między społeczeństwami” – KLIKNIJ TUTAJ;
  • Działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym” – KLIKNIJ TUTAJ.

Harmonogram konkursów:

  • 22 marca – 26 kwietnia – składanie wniosków
  • 25 maja – rozstrzygnięcie konkursów
  • 1 czerwca – 31 października – realizacja zadań

Zachęcamy do korzystania z bezpłatnej pomocy konsultantów ze skawińskiego Centrum Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi (COP) – KLIKNIJ TUTAJ.


Źródło: PSW