#teamCKiS, jak co roku przygotowuje się do majowego świętowania. Choć tegoroczne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja będą wyglądały inaczej niż do tej pory (nie będziemy mogli zebrać się razem, by wspólnie się cieszyć wyjątkową, okrągłą rocznicą), my nie poddajemy się i świętujemy mimo wszystko.

3 maja nie zabraknie patriotycznego śpiewania. Wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną z Radziszowa Centrum Kultury i Sportu w Skawinie przygotowuje niespodziankę, dzięki której będziemy słyszalni na ulicach miasta i okolic. Bądźcie czujni! Wokalistki i wokaliści zespołu Tanto już się rozśpiewują. Białe i czerwone kolory zagoszczą w centralnych punktach Skawiny i na obiektach użyteczności publicznej, w tym na budynkach CKiS. Symbolicznie w przestrzeni miejskiej pokażemy, że pamiętamy, że dzień uchwalenia konstytucji jest ważny dla każdego z nas. Miejcie oczy szeroko otwarte i nadstawcie uszu – szukajcie biało-czerwonych działań CKiS! 

Również 3 maja, o godzinie 12.30 w kościele pw. Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie zostanie odprawiona uroczysta msza w intencji Ojczyzny. Zapraszamy na transmisję online na stronę internetową parafii www.szymonijuda.pl.


Źródło: Centrum Kultury i Sportu w Skawinie