Trwają intensywne prace nad uruchomieniem punktu szczepień powszechnych w Gminie Skawina. Zlokalizowany zostanie w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Żwirki i Wigury 17.

Skawina to największa gmina w Powiecie Krakowskim licząca 43 tysiące mieszkańców. W trosce o ich zdrowie i bezpieczeństwo Burmistrz Norbert Rzepisko podjął starania o uruchomienie punktu szczepień powszechnych właśnie w Gminie Skawina. W porozumieniu ze Starostą Krakowskim Wojciechem Pałką zwrócił się o zgodę do Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity, który wydał pozytywną decyzję. Dzięki niej mamy pewność, że punkt na pewno zostanie uruchomiony.

Z punktu szczepień powszechnych będą mogli skorzystać zarówno mieszkańcy Skawiny jak i gmin ościennych. Zależy nam na tym, by szczepienia odbyły się jak najszybciej, dlatego dokładamy wszelkich starań, by punkt został uruchomiony jeszcze w kwietniu. Będzie on funkcjonował od wczesnych godzin porannych do późnych wieczornych. Docelowo w punkcie ma odbywać się przynajmniej 250 szczepień dziennie.

Szczepienia będą przeprowadzali pracownicy Podmiotu Wykonującego Działalność Leczniczą Vito-Med, który prowadzi punkt poboru wymazów na obecność koronawirusa zlokalizowany przy Dworcu “Biblioteka Skawina”.

Szczegółowe informacje opublikujemy w najbliższych dniach.