Gmina Skawina już po raz piąty dołącza do akcji Rowerowy Maj. To największa w Polsce kampania promująca zrównoważoną mobilność wśród dzieci, młodzieży i ich rodziców. Akcja potrwa od 4 do 24 maja.


W trakcie akcji dzieci dojeżdżające na zajęcia rowerem, hulajnogą lub na rolkach otrzymają naklejki za każdy przejazd do szkoły lub przedszkola. Pojawią się one w specjalnym dzienniczku. Najbardziej aktywne dzieci otrzymają nagrody indywidualne. Ponadto placówki oświatowe, których uczniowie byli najaktywniejsi również otrzymają nagrody. To między innymi miasteczko komunikacyjne, stojaki rowerowe i rowerowy tor przeszkód. Przewidziano także nagrody grupowe dla najaktywniejszych klas i grup przedszkolnych.

Mimo pandemii nie rezygnujemy z akcji i wychodzimy naprzeciw tym uczniom, którzy z powodu obostrzeń uczą się w trybie zdalnym. Będą oni zbierali punkty nie za dojazd do szkoły, lecz za przejazdy rekreacyjne. Dzięki temu wszystkie dzieci niezależnie od sytuacji epidemiologicznej będą mogły bezpiecznie wziąć udział w akcji.

Przejazdy będą na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej dedykowanej kampanii: https://rowerowymaj.eu/skawina/. Można tutaj zapoznać się ze szczegółami akcji oraz regulaminem.

Akcja organizowana i wspierana przez Urząd Miasta i Gminy w Skawinie nie byłaby co sukcesem bez wsparcia sponsorów. Nagrody fundują prywatne firmy oraz instytucje publiczne: Małopolski Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Starostwo Powiatowe oraz Koleje Małopolskie.

Źródło: BB