Trwa nabór wniosków na dofinansowanie organizacji obozów, kolonii, wycieczek, półkolonii oraz warsztatów dla dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych z gminy Skawina. Organizacje pozarządowe mogą składać wnioski w otwartym konkursie ofert do 28 maja 2021 r.

W 2021 r. na realizację zadań w ramach „wypoczynku letniego” przewidziano kwotę 100 000,00 zł. Celem konkursu jest zwiększenie dostępu do zorganizowanych form spędzania wolnego czasu dla dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych w okresie ferii letnich 2021 oraz rozwój zainteresowań, talentów oraz kompetencji uczestników tych zadań, w szczególności w obszarze kultury, zdrowia i sportu.

O dotację mogą starać się organizacje pozarządowe działające na rzecz mieszkańców gminy Skawina.

Wnioski do konkursu należy składać za pośrednictwem systemu Witkac.pl (www.witkac.pl).

W ramach konkursu można uzyskać dofinansowanie na organizację:

• obozów rekreacyjnych, muzycznych lub sportowy na terenie kraju;
  • wycieczek (lub cykli wycieczek) turystyczno-krajoznawczych na terenie kraju;
  • półkolonii na terenie gminy;
  • zajęć indywidualnych i grupowych na terenie gminy.

Szczegółowe informacje na temat konkursu: KLIKNIJ TUTAJ.

Źródło: PSW