Wszystko dobre, co się dobrze kończy. Zakończyła się kampania Rowerowy Maj. Celem akcji było promowanie zrównoważonego transportu wśród dzieci, młodzieży, rodziców, opiekunów oraz pracowników placówek oświatowych.

O sukcesie kampanii świadczą liczby. W ciągu 15 dni zajęć lekcyjnych:

• wykonano 22 512 przejazdów
  • frekwencja rowerowa wyniosła 56%
  • liczba aktywnych uczestników wyniosła 1055
  • 83 przedszkolaków i 200 uczniów zaliczyło 100% przejazdów
  • w kampanii wzięło udział 11 placówek oświatowych

Organizując Rowerowy Maj zachęcamy nie tylko do zabawy, ale też do rywalizacji. Przedszkola i szkoły z najwyższą frekwencją otrzymają atrakcyjne nagrody. Na wyjątkowe upominki mogą liczyć także te dzieci, które codziennie dojeżdżały na zajęcia rowerem, na rolkach, deskorolce lub hulajnodze.

Najbardziej aktywne przedszkola:

1. Przedszkole Samorządowe nr 5 - frekwencja - 66,23%
  2. Przedszkole w Kopance - frekwencja - 65,07%
  3. Przedszkole Samorządowe nr 3 - frekwencja - 55,70%

Najbardziej aktywne szkoły:

1. Szkoła Podstawowa nr 6 - frekwencja - 63,77%
  2. Szkoła Podstawowa nr 3 - frekwencja - 59,72%
  3. SSP ZIPI INKLUZJA - frekwencja - 42,42%

Gratulujemy! Nagrody wkrótce trafią do zwycięzców. Ufundował je Urząd Miasta i Gminy w Skawinie oraz partnerzy akcji: Wojewoda Małopolski, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Starostwo Powiatowe w Krakowie, Koleje Małopolskie, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Brandbox, CEZ Skawina, Dragon, Inka, Lodowisko Skawina, MC Learning Centre, Promoexpress. Patronat medialny nad kampanią objęło Radio SuperNova oraz portal Skawina24.com. Dziękujemy sponsorom i partnerom akcji.

Szczególne podziękowania należą się także rodzicom i opiekunom dzieci. Wielu z nich zmieniło harmonogram dnia po to, by wspólnie ze swoimi pociechami dojeżdżać na zajęcia. Dziękujemy także koordynatorom szkolnym oraz przedszkolnym.

Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok!

„Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014 -2020”.