Logotyp programu Pomarańczowa Linia 801 14 00 68

Pomarańczowa Linia to program informacyjno-konsultacyjny dla rodziców dzieci pijących alkohol i zażywających narkotyki. Głównym celem programu jest wstępna konsultacja telefoniczna lub on-line oraz pomoc w dotarciu do specjalistycznych placówek zajmujących się tego rodzaju problematyką. Program jest formą wsparcia dla rodziców i opiekunów, obawiających się o bezpieczeństwo i zdrowie swoich dzieci, mających poczucie, że są bezradni wobec faktu sięgania przez nastolatka po alkohol lub inne środki psychoaktywne (narkotyki, leki, itp.).

Doradcy Pomarańczowej Linii, po uważnym i wnikliwym wsłuchaniu się w przedstawiany problem, służą radą i pomocą w podjęciu najbardziej pomocnej i konstruktywnej decyzji w zgłaszanej sprawie. Program zapewnia porady i konsultacje telefoniczne

Infolinia – 801 14 00 68 oraz porady i konsultacje on-line pomoc@pomaranczowalinia.pl jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 14:00-20:00

Istotnym elementem programu jest sieć regionalnych punktów konsultacyjnych „Pomarańczowa Linia”. Informujemy, że do Programu przystąpiło Centrum Wspierania Rodziny, które zostało wpisane do bazy punktów konsultacyjnych „Pomarańczowej Linii”.

Rodzicu, bądź uważny! Jeśli Twoje dziecko sięga po alkohol lub inne środki psychoaktywne (narkotyki, leki itp.) skontaktuj się ze specjalistami „Pomarańczowej Linii” lub Centrum Wspierania Rodziny – harmonogram dyżurów dostępny TUTAJ.

Jednocześnie informujemy, że trwa nabór do grupy zajęć edukacyjnych dla młodych osób mających „problem” związany z używaniem lub posiadaniem narkotyków i/lub piciem alkoholu. Szczegóły dotyczące programu oraz sposobu rejestracji TUTAJ.

Termin uruchomienia grupy uzależniony jest od sytuacji epidemiologicznej i obowiązujących obostrzeń GIS.

Źródło: CWR