
W niedzielę 13 czerwca na nowo oddanym do użytku przystanku kolejowym Skawina Jagielnia zatrzymały się pierwsze pociągi. Inwestycję zrealizowano w ramach modernizacji trasy Kraków Płaszów – Podbory Skawińskie. Dzięki nowo wybudowanemu przystankowi Skawina Jagielnia mieszkańcy okolicznych osiedli będą mogli dojechać do centrum Krakowa w czasie ok. 25 minut.
Przystanek na Jagielni to dwa nowoczesne perony połączone kładką. Przystanek wyposażono w wiaty, ławki, tablice informacyjne i stosowne oznakowania. Dodatkowo przemieszczanie się między peronami umożliwią zamontowane windy.
Realizowana od 2017 roku przebudowa odcinka Kraków Płaszów - Podbory Skawińskie odbywa się w ramach dużego projektu modernizacyjnego prowadzonego na linii kolejowej nr 94 Kraków Płaszów - Skawina - Oświęcim. Projekt o wartości przekraczającej 250 mln zł finansowany jest z budżetu państwa. Całość inwestycji powinna się zakończyć w drugiej połowie br.