W ubiegłą sobotę, 5 czerwca, w fantastycznej atmosferze sportowej rywalizacji rozpoczął się w godzinach porannych dwudniowy turniej siatkarski organizowany przez UKS Jedynka i CKiS w Skawinie. W szranki stanęło aż 12 drużyn z województwa małopolskiego.

W sobotę i niedzielę do południa została rozegrana faza grupowa – w systemie „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów. Po zaciętych bojach do finału awansowały drużyny z pierwszych miejsc w grupach. Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

  1. Jasinluati
  2. Paździerze Jarka
  3. Skawina

Najlepszym zawodnikiem turnieju – MVP – został Marcin Zabawa, atakujący drużyny zwycięskiej.

Rywalizacja była zacięta, a poziom gry wszystkich zawodników wysoki. Można było podziwiać efektowne „ścięcia”, bloki i serwy. Na spotkaniach można było podziwiać wiele ciekawych akcji, a z powodu zaciętej gry rozgrywane były dodatkowe, trzecie – decydujące sety.

Wszystkim uczestnikom turnieju należą się słowa uznania za udział w zawodach, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair play, w jakim rozgrywane były zawody. Widać było wśród zawodników „głód grania w siatkówkę” po długim zamknięciu z powodu pandemii.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe koszulki do gry na plaży, co ma motywować zawodników do udziału w letnich rozgrywkach siatkówki plażowej.

Zdjęcia autorstwa Romana Kierzkowskiego można zobaczyć w fotorelacji: KLIKNIJ TUTAJ.


Organizatorem Turnieju był Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka”, a współorganizatorem Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina. 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego.


Źródło: UKS Jedynka.