Jeżeli nadużywasz alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych, masz poczucie, że przekraczasz granice, ponosisz szkody osobiste, jak i Twoje najbliższe otoczenie, nie wiesz jak z tego wyjść? Centrum Wspierania Rodziny zaprasza do udziału w II edycji Programu „Grupa wstępna edukacyjno – motywacyjna” dla osób uzależnionych od alkoholu i środków psychoaktywnych oraz zagrożonych uzależnieniem.

Głównym celem programu jest: pomoc osobom uzależnionym bądź zagrożonym uzależnieniem, które chcą:

• zrozumieć swoją chorobę
  • dać sobie pomóc
  • uwierzyć w siebie
  • wyjść z nałogu
  • zmienić swoje życie

Adresatami grupy są:

• osoby pełnoletnie (kobiety i mężczyźni), które dobrowolnie zgłaszają się do programu,
  • osoby kierowane przez różne instytucje jak np. GKRPA, MGOPS, Sąd czy kuratorów i wykazują przynajmniej minimum motywacji do zmiany
  • osoby zamieszkujące na terenie gminy Skawina
  • dalszymi wskazaniami do programu są następujące kryteria:
    • alkohol bądź narkotyki jako najważniejszy problem
    • minimalny wiek wynoszący 18 lat
    • przynajmniej przeciętne zdolności intelektualne
    • wystarczające umiejętności interpersonalne

Miejsce: Centrum Wspierania Rodziny ul. Ks. J. Popiełuszki 17, 32-050 Skawina

Termin II edycji: 9 września – 2 grudnia 2021 r. (czwartki godz. 16.00 – 20.00 (przy czym w godz. 16.00 – 19.00 odbywają się sesje grupowe, 19.00 – 20.00 konsultacje indywidualne).

Kwalifikacja do uczestnictwa poprzedzona jest konsultacją indywidualną z terapeutą uzależnień.

Więcej informacji na temat Programu:

• pod nr telefonu 12 276 34 10 lub osobiście w Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie Ks. J. Popiełuszki 17 w godz. 10.00 do 20.00.
  • lub wtorek w godz. od 12.00 do 20.00 pod numerem telefonu 506 313 707.

Udział w programie jest bezpłatny.

Program finansowany jest ze środków gminy Skawina w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

Źródło: CWR