Rada Miejska w Skawinie apeluje do Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz Rady Miasta Krakowa o rozpoczęcie budowy ronda przy zjeździe z obwodnicy przy węźle Sidzina oraz stworzenie dodatkowych pasów ruchu. W godzinach szczytu tworzą się tam korki wydłużające drogę nawet o kilkadziesiąt minut. Rondo na skrzyżowaniu ul. Wrony i ul. Skotnickiej sprawi, że ruch w obu kierunkach stanie się płynny, a kierowcy zaoszczędzą cenny czas.

Aby rozwiązać problem korków na trasie Skawina-Kraków potrzebne są dwa ronda na granicy obu miejscowości. Prace nad skrzyżowaniem po stronie Skawiny są na zaawansowanym etapie - powstał projekt, wyłoniono wykonawcę, a pierwsza łopata zostanie wbita jeszcze w te wakacje. Nowe rondo u zbiegu ul. Krakowskiej oraz DK 44 powstanie w drugiej połowie 2022 roku.

To jednak nie rozwiąże problemu codziennych korków na trasie Skawina-Kraków. Aby usprawnić ruch potrzebna jest podobna inwestycja po krakowskiej stronie. Codzienny dojazd do pracy w obu kierunkach znacznie się skróci dopiero wtedy, gdy Kraków również wybuduje rondo oraz stworzy dodatkowe pasy ruchu drogowego. Na inwestycji w tej okolicy zyskają zarówno mieszkańcy Krakowa jak i Skawiny - w godzinach szczytu natężenie ruchu w obu kierunkach jest bardzo podobne. Z ronda po krakowskiej stronie skorzystają także kierowcy korzystający z obwodnicy, ponieważ zjazd przy węźle Sidzina przestanie być najdłuższą częścią ich podróży.

Jednogłośnie przyjętą rezolucję Radnych popiera Burmistrz Norbert Rzepisko, który liczy na pozytywną reakcję ze strony władz Krakowa.