W październiku rozpocznie się budowa dwóch rond na ul. Krakowskiej. Pierwsze powstanie na skrzyżowaniu z ul. Popiełuszki, a drugie przy wjeździe na parking przy cmentarzu parafialnym.


Na czas prowadzonych prac dla kierowców samochodów osobowych zostanie wyznaczony objazd przez ul. Niepodległości oraz ul. Kolejową. Komunikacja miejska będzie kursowała na dotychczasowych trasach, lecz zmianie mogą ulec godziny odjazdów. Szczegółowy rozkład jazdy zostanie opublikowany po zatwierdzeniu tymczasowej organizacji ruchu.

Inwestycję w ramach porozumienia z Gminą Skawina projektuje, finansuje oraz realizuje prywatna firma budująca galerię handlową obok cmentarza. Nowe rondo na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej z ul. Popiełuszki zastąpi sygnalizację świetlną, co usprawni przejazd i sprawi, że ruch będzie bardziej płynny.