Na zdjęciu cztery osoby czytające książki

Od samego początku czyli od 2012 roku, Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie uczestniczy w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Ma ona zachęcać do wspólnego czytania największych dzieł polskiej literatury. Lekturą tegorocznej jubileuszowej bo dziesiątej edycji była „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Biblioteka Pedagogiczna po raz kolejny  zaprosiła do współpracy Stowarzyszenie Klubu Seniora „Seniorek” w Skawinie oraz Witolda Grabca - Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Skawina i Tomasza Stawowego  - Dyrektora Centrum Kultury i Sportu.

Czytającym towarzyszyła publiczność żywiołowo reagująca na wybrane fragmenty sztuki, można było również podziwiać wystawę książek na której znalazły się różne wydania „Moralności pani Dulskiej”.

Wszyscy słuchacze na pamiątkę akcji otrzymali kartki z odbiciem specjalnego stempla otrzymanego wprost z kancelarii Prezydenta RP.

W imieniu Biblioteki dziękujemy wszystkim za udział i już dzisiaj zapraszamy na przyszły rok kiedy to pojawi się dzieło jednego z najważniejszych polskich wieszczy narodowych – „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Źródło: Biblioteka Pedagogiczna