Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021 potrwa jeszcze tylko do 30 września br. Do końca miesiąca każdy mieszkaniec Polski musi wywiązać się z ustawowego obowiązku spisowego.

Najdogodniejszą i obowiązkową formą udziału w spisie pozostaje samospis (https://spis.gov.pl/ ). Można go wykonać o każdej porze na dowolnym urządzeniu mobilnym podłączonym do Internetu lub w Urzędzie Miasta i Gminy w Skawinie w godzinach pracy Urzędu.

Dodatkowo można się spisać za pośrednictwem infolinii spisowej dzwoniąc pod nr telefonu 22 279 99 99, każdego dnia do 30 września br. w godzinach od 8:00 do 20:00 (opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora).
Dzwoniąc na infolinię spisową można nie tylko wypełnić obowiązek spisowy, ale również zweryfikować tożsamość rachmistrza. Dokonanie spisu przez telefon trwa do 10 minut.

Z osobami, które nie zdecydowały się skorzystać z możliwości samospisu przez Internet lub telefon, będzie kontaktował się rachmistrz spisowy. Rachmistrzowi nie można odmawiać udzielenia informacji, ponieważ każde takie zdarzenie odnotowywane jest jako odmowa udziału w spisie powszechnym i może skutkować karą grzywny.

Źródło: OR