konkurs apteczka rodzinna

Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie oraz Centrum Wspierania Rodziny UMiG w Skawinie zapraszają mieszkańców gminy Skawina (rodziców, opiekunów wraz z dziećmi) do udziału w II - ej edycji konkursu „Rodzinna Apteczka”, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Norberta Rzepisko.

Konkurs polega na napisaniu bajki profilaktycznej o tematyce dotyczącej promocji zdrowia, profilaktyki uzależnień i szeroko pojętych problemów społecznych z nimi związanych. Bajka może być adresowana do Państwa dziecka i może dotyczyć niechcianych emocji (takich np. jak złość, lęk), niewłaściwych zachowań, trudności w nawiązywaniu relacji czy radzenia sobie ze stresem lub innej trudnej sytuacji, w jakiej znalazło się lub może znaleźć się dziecko. Może też propagować takie wartości, jak przyjaźń, szczerość, życzliwość, wdzięczność, bądź promować zdrowy tryb życia, optymizm, wytrwałość i realizację marzeń.

Prace można składać do 15 grudnia 2021 r.

Więcej informacji w Regulaminie konkursu w załączniku.

Źródło: BP/CWR