Pod koniec września informowaliśmy Was, że zamknięcie fragmentów ul. Krakowskiej być może nastąpi w połowie października. Już teraz wiemy, że ten termin zostanie przesunięty najprawdopodobniej na pierwszą połowę listopada.

Przypominamy, że brak szczegółowych informacji wynika z tego, że budowę rond na ul. Krakowskiej nie realizuje Urząd Miasta i Gminy w Skawinie. Robi to prywatny wykonawca (2 ronda przy cmentarzu) i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (rondo przy obwodnicy).

Wiemy, że utrudnienia nie będą dotyczyły autobusów i przez cały czas będą one kursowały po stałych trasach. To był wymóg konieczny, który został przedstawiony przez UMiG wykonawcom obu inwestycji. Dzięki temu komunikacją miejską będzie można dotrzeć do Krakowa znacznie szybciej niż dotychczas. Autobus nie będzie stał w korkach i stanie się w tym czasie najszybszym środkiem lokomocji.

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie chce przekazywać mieszkańcom pewne i sprawdzone informacje, a na razie są tylko plany, które opiniują i zatwierdzają różne instytucje. Temat oczywiście budzi emocje, a mieszkańcy i chcą jak najszybciej wiedzieć, jakie będą objazdy i kiedy nastąpią utrudnienia. Rozumiemy to. Dlatego poniżej przedstawiamy plany z zastrzeżeniem, że zarówno trasy objazdów jak i terminy rozpoczęcia prac mogą ulec zmianie.

Zamknięcie fragmentu ul. Krakowskiej od ul. Lipowej do skrzyżowania z obwodnicą i ul. Skotnicką

• Planowane zamknięcie - pierwsza połowa listopada
  • Planowany objazd: ul. Torowa - Przemysłowa - Chmielka - obwodnica Skawiny

Zamknięcie fragmentu ul. Krakowskiej na skrzyżowaniu z ul. Popiełuszki

• Planowane zamknięcie - pierwsza połowa listopada
  • Planowany objazd: ul. Niepodległości - Kolejowa - Jagielnia

To orientacyjne terminy oraz trasy objazdów, które mogą ulec zmianie. Gdy tylko będą znane, niezwłocznie pojawią się informacje we wszystkich gminnych kanałach informacyjnych.