Na obrazku: chłopiec z klockami

Jeżeli macie pomysł na: zorganizowanie warsztatów, stworzenie ogrodu społecznego lub deszczowego, organizację gimnastyki dla seniorów ze swojego osiedla albo stworzenie w swoim sołectwie amatorskiego teatru- wszystkie te działania możecie zrealizować w ramach nowego mechanizmu współpracy między Gminą Skawina a jej mieszkańcami, jakim jest "Inicjatywa lokalna".

Podczas realizacji inicjatywy, mieszkańcy mogą zaoferować swoją pracę społeczną, wkład rzeczowy (np. narzędzia do wykonania inicjatywy) lub wkład finansowy. Gmina może zaoferować pomoc finansową, rzeczową, lokalową lub logistyczną.


Kiedy zostanie uruchomiona Inicjatywa lokalna w naszej gminie?

Planujemy uruchomienie narzędzia jakim jest Inicjatywa lokalna w pierwszej połowie 2022 roku. Ale zanim to nastąpi przed nami kilka spotkania z mieszkańcami, konsultacje społeczne i uchwalenie przez Radę Miejską stosownej uchwały.

Na realizację działań w ramach Inicjatywy lokalnej w 2022 roku Burmistrz Miasta i Gminy Skawina przeznaczył aż 200 000 zł!


Spotkaj się z nami i zdecyduj jak ma wyglądać Inicjatywa lokalna w naszej gminie!

Pierwsze spotkanie dotyczące Inicjatywy lokalnej odbyło się pod koniec października, rozwiązania które zostały na nim wypracowane prezentujemy w poniższym załączniku.

Jeżeli nie udało się Wam dotrzeć na pierwsze spotkanie, nic straconego, przed nami kolejne już w najbliższy czwartek 25 listopada 2021, w sali obrad skawińskiego ratusza, o godz. 18.00!

Na spotkaniu porozmawiamy:

- o rozwiązaniach które już udało nam się wypracować
- o tym jak ma wyglądać wniosek o inicjatywę lokalną
- o kryteriach jakimi będzie się kierowała komisja podczas oceny wniosku o inicjatywę


Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Maryon - Golonka
Wydział Promocji, Sportu i Współpracy

tel.: 12 277 01 34, e-mail:  j.golonka@gminaskawina.pl


Źródło: PSW