To już tradycja, że finał kampanii NO PROMIL NO PROBLEM odbywa się na skawińskim rynku. Uczniowie, nauczyciele, władze samorządowe, służby oraz goście pojawili się w centrum miasta, by wspólnie powiedzieć "nie" kierowcom prowadzącym pod wpływem alkoholu lub substancji psychoaktywnych.

Były przemówienia i apele najmłodszych mieszkańców. "Pijesz, jedziesz, giniesz", "alkohol to najgorsze paliwo", to tylko kilka z wielu haseł na przygotowanych przez uczniów transparentach. Wydarzenie otwarł Zastępca Burmistrza Witold Grabiec, a następnie głos zabrali pozostali uczestnicy. Wśród gości był Czesław Lang, wybitny kolarz oraz organizator Tour de Pologne, który przypomniał, że problem prowadzenia pod wpływem dotyczy nie tylko kierowców, ale także rowerzystów. 

Kierowcy rajdowi, Waldemar Kluza oraz Bartosz Herban przypomnieli, że po spożyciu alkoholu nawet najlepszy kierowca ma spowolnione reakcje i popełnia błędy, do których nie doszłoby będąc trzeźwym. Głos zabrały także dzieci i młodzież. Najmłodsi mieszkańcy Gminy zaapelowali do kierowców, by nigdy nie prowadzili samochodu po spożyciu alkoholu. Przypomnieli, że w Polsce co roku dochodzi do tysięcy wypadków spowodowanych nietrzeźwością, w który giną setki ludzi.

Do akcji NO PROMIL NO PROBLEM Gmina Skawina dołączyła po raz czternasty. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Norbert Rzepisko. W finale na skawińskich rynku wzięli udział uczniowie z 12 szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Celem kampanii jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób pod wpływem środków psychoaktywnych za kierownicą oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców. Organizatorami finału był Urząd Miasta i Gminy w Skawinie - Centrum Wspierania Rodziny, Zespół Placówek Oświatowych w Kopance, Liceum Ogólnokształcące w Skawinie oraz Fundacja "Odzyskaj Nadzieję" .