W październiku i listopadzie Fundacja Dzika Edukacja mająca siedzibę w Grabiu, zorganizowała EKOwarsztaty "Budujemy dom dla leśnego przyjaciela", podczas których dzieci i dorośli mogli zbudować domki dla jeży, nietoperzy i sikorek.

Warsztaty poprzedzone były autorską EKOlekcją teatralną. Uczestnicy mieli okazję poznać flegmatycznego jeża, strachliwego nietoperza i lekkomyślną sikorkę, mogli również poznać ich zwyczaje i upodobania. Poznali fakty i mity o tych zwierzętach oraz metody właściwego postępowania i opieki nad leśnymi zwierzętami. 

Po zapoznaniu się z leśnymi przyjaciółmi, każdy uczestnik wykonał wybrany domek, który mógł zabrać ze sobą i umieścić na terenie naszej gminy (łącznie, podczas wszystkich warsztatów zbudowano aż 41 domków). Po skończonej pracy warsztatowej, uczestnicy zgromadzili się przy płomieniach rozpalonego wspólnie ogniska.

Więcej informacji o Fundacji "Dzika Edukacja" oraz jej działaniach można znaleźć TUTAJ

Żródło: Fundacja Dzika Edukacja / PSW