„Nie jest wstydem upaść, ale wstydem jest się nie podnieść” te ważne słowa są mottem Zespołu Placówek Edukacyjno-Opiekuńczo-Wychowawczych w Wielkich Drogach. Placówki, która aktywizuje uczniów przez pracę na rzecz słabszych i pokrzywdzonych. Tym razem pod czujnym okiem wychowawczyni podopieczni szkoły pracowali w skawińskim Ośrodku Adopcyjnym. Przygotowali w stolarni a następnie wykonali na miejscu ściany działowe boksów, które po zamontowaniu dodatkowo ocieplili. Psy pozostające pod opieką ośrodka zyskały nie tylko nowych przyjaciół ale większy komfort termiczny zimą. Innymi słowy jest: cieplej, wygodniej i ładniej!

Współpraca jaką udało nam się nawiązać z placówką przynosi korzyści wszystkim zainteresowanym. W praktyce sprowadza się do zakupu przez urząd (Wydział Ochrony Środowiska) materiałów niezbędnych do wykonania prac: desek, pędzli, farb do impregnacji, które dostaczone do szkoły dostają nowe życie. W ramach warsztatów stolarskich uczniowie docinają i impregnują deski. Następnie konieczny jest transport budulca do Ośrodka Adopcyjnego (ul. Radziszowska 23 w Skawinie) to przychodzi z pomocą Skawińskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt. 

Czasem pomysły proste wybywają trudne w realizacji, w tym przypadku szczególne zaangażowanie pedagoga a jednocześnie wieloletniej wolontariuszki skawińskiego ośrodka dla zwierzaków, Pani Magdalena Domańskiej, pozwoliły wcielić plan w życie. Czy było warto? Zdecydowanie tak! To jedna z takich inicjatyw w której wszyscy wygrywają. Pasja i miłość do zwierząt jest początkiem, oby był to początek zmiany. Mottem kończąc dziękujemy - „Dobro powraca”!


Źródło: OŚ