Wojewódzki Urząd Pracy realizuje cykl filmów dotyczących przeglądu rynku pracy w Województwie Małopolskim. Filmy będą zawierały wideo komentarze z naszego regionu i dotyczyć będą rynku pracy.
Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym w 2022 roku biuletynem „Pracuj w Małopolsce". Tematem przewodnim numeru jest „Barometr zawodów 2022" – prognoza rynku pracy, przedstawiająca zapotrzebowanie na zawody w Małopolsce. W publikacji również omówienie „Barometru Zawodów" w poszczególnych powiatach oraz ciekawe wywiady z uczniem i mistrzami dekarstwa na temat deficytowego obecnie zawodu blacharz-dekarz.
Ponadto w rozmowie z Michałem Kądziołką, wicedyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie poruszone zostają zagadnienia dotyczące zapotrzebowania na zawody w Małopolsce, doradztwa zawodowego, wyzwań i zmian na rynku pracy.
W biuletynie także o priorytetach wydatkowania Krajowego Funduszu Szkoleniowego w 2022 roku.

TUTAJ zamieszczamy wersję elektroniczną. Zachęcamy do lektury.

Link do filmu - Najnowszy numer "Pracuj w Małopolsce" (napisy, AD) TUTAJ

Źródło: WUP w Krakowie